Google vynaloží 600 miliónů dolarů na expanzi datového centra Pryor

Pryor Oklahoma data center

Google plánuje rozšíření svého kampusu v Oklahomě, když oznámil, že na místě, které je druhým největším na světě, utratí 600 milionů dolarů při stavbě nové čtyřpodlažní budovy.

První fáze areálu, který se nachází v průmyslovém parku Mid-America v okrese Mayes, bylo zařízení o rozloze 12 000 čtverečních metrů, které bylo dostupné online v roce 2011 – čtyři roky poté, co společnost Google nemovitost koupila.

Rok po uvedení na trh v roce 2012 společnost oznámila, že plánuje rozšíření. Poté v roce 2013 společnost koupila bývalou továrnu Gatorade postavenou v roce 2008 za 180 milionů dolarů s celkovou podlahovou plochu 130000 metrů čtverečních za cenu pouze 24,5 milionů dolarů.

Poslední expanze v místě byla oznámena v roce 2016, kdy společnost stanovila své plány na zvýšení své investice ve státě na 2 miliardy dolarů do roku 2018, přidáním čtyřpodlažního datového centra.

Zařízení nyní zaměstnává více než 400 lidí, což představuje 20 procent zaměstnanců firemních datových center Googlu po celém světě, přičemž CEO Pichai tvrdí, že společnost v současné době zaměstnává ve svých areálech přibližně 1900 lidí. Investice společnosti do středozápadního státu Oklahoma nyní dosahuje více než 2,5 miliardy dolarů.

Guvernér Mary Fallin přivítal nejnovější investice společnosti Google a uvedl, že “představuje významnou ekonomickou výhru” a že “dále zdůrazňuje, že naše pro-podnikatelské prostředí pomáhá Oklahomě přitáhnout a udržet některé z nejlepších společností na světě.”

Pokračoval: “Společnost Google je nadále cenným partnerem v našem státě při reinvestování do komunity,” řekl Fallin. “Věnovala více než 2 miliony dolarů v grantech STEM a technologických programech, což je další důvod, proč jsem potěšen, že se Google rozhodl růst v Oklahomě.”

K zajištění energie z obnovitelných zdrojů, podepsala společnost v roce 2011 smlouvu na 100 MW energie s místní větrnou farmou, což byla dohoda, která se v roce 2013 rozšířila na 240 MW – všechnu energii vyrobenou na Mico II.

Poté v roce 2015 společnost podepsala další dvě smlouvy o větrné energii ve výši 200 MW pro projekt Renewable Energy Systems Americas Bluestem v Oklahomě.

Podle blogového příspěvku, v němž generální ředitel společnosti Google Inc. Sundar Pichai podrobně popisoval plány rozvoje společnosti v USA, má nyní společnost závazky týkající se nákupu energie z obnovitelných zdrojů, která “bude mít za následek investice do energetické infrastruktury ve výši více než 3,5 miliardy USD globálně, z toho zhruba dvě třetiny ve Spojených státech.”

V důsledku místních energetických předpisů však není schopen připojit svá vlastní zařízení přímo, musí energii prodávat na velkoobchodním trhu a využívat kredity obnovitelné energie.

RV

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment