Francie sníží daň z elektřiny pro datová centra

datacenter France

Operátoři francouzských datových center se radují, sníží se jim provozní náklady, protože vláda zavádí snížení daně ze spotřeby elektrické energie.

Ve svém projevu v sídle Dassault Systèmes ve Vélizy-Villacoublay předseda vlády Édouard Philippe řekl, že daň z intérieure sur la consommation finale d’électricité – nebo TICFE – bude snížena z € 22,5 / MWh na € 12 / MWh, aby se do země dostalo více investic do datových center.

Et vive la digital France!
Datová centra jsou proslulá energeticky náročnými, přičemž elektřina představuje velký podíl jejich provozních nákladů.

Mimo to, řekl, opatření “nezvýší spotřebu energie v průmyslu”, jako výměnou za slevu, francouzští operátoři datových center se v příštích pěti letech zavázali ke zlepšení energetické účinnosti o 15 procent.

V tomto případě je toto opatření součástí širšího úsilí francouzské vlády o rozvoj digitální ekonomiky země, neboť francouzská obchodní bilance zboží se v posledních letech zhoršila a podle předsedy vlády je jedinou zemí EU, kde se počet robotů na pracovníka mezi roky 2012 a 2015 skutečně snížil.

Philippe trval na tom, že “zvyšování automatizace, modernizace [společnosti] neznamená, že by ubylo práce: znamená to získat efektivitu, manévrovat marže, zlepšit pracovní podmínky a umožnit pracovníkům lépe se zaměřit na požadavky zákazníků.”

Další opatření bude zahrnovat 40procentní slevu na veškeré digitální zařízení zakoupené v období mezi lednem příštího roku a prosincem 2020, což Philippe řekl, že by mohlo představovat 11procentní úsporu investic do počítačových výrobních systémů, jako jsou 3D tiskárny, stejně jako software a senzory.

Iniciativa navíc vytvoří síť tzv. Technologických urychlovačů investováním do technických a průmyslových výzkumných zařízení po celé zemi. Předseda vlády trval na tom, že namísto nadměrného státního zásahu musí vláda hrát federační roli, využívat financování a efektivní kroky ze strany provozovatelů “v zájmu území, dodavatelských řetězců a průmyslových firem”.

“Chci dát francouzským zaměstnavatelům nový podnět k produkci ve Francii,” řekl.

Související články

Leave a Comment