Facebook staví za 750 milionů dolarů datové centrum

Facebook datacenter workers

Facebook plánuje během pěti let utratit 750 milionů dolarů za datové centrum vedle Atlanty, v Georgii. Bude jeho devátým zařízením tohoto typu ve Spojených státech.

Zařízení v Staton Springs, Newton County, se bude skládat ze dvou datových center o celkové ploše 90 000 metrů čtverečních a bude v provozu do roku 2020. Další investice v tomto místě by do roku 2029 mohly dosáhnout téměř 2,5 miliardy dolarů.

“Jsme nadšeni tím, že se Georgie stane naším novým domovem a těšíme se na dlouhé a silné partnerství se státem, Newton County a naší novou komunitou,” uvedla Rachel Peterson, viceprezidentka pro strategii datových center Facebooku. “Společnost Facebook se zavázala vytvářet pozitivní dopad na místní úrovni. To znamená najímání, partnerství a investování na místní úrovni. ”

Newton Data Center bude napájeno obnovitelnou energií díky smlouvě o koupi elektrické energie s Walton Electric Memberhip Corporation, která plánuje nainstalovat stovky akrů solárních panelů v Georgii.

Peterson pokračovala: “Jsme nadšeni, že spolupracujeme s firmou Walton EMC, abychom do elektrické sítě v Gergii přinesli stovky megawattů obnovitelné energie.”

Guvernér Nathan Deal dodal: “Ceníme si pozice Facebooku za to, že Georgii uznává jako stát, který slouží nejen jako významný obchodní uzel, ale také jako místo, kde mohou být v budoucnu úspěšné hi-tech firmy.”

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment