Microsoft spustí Azure regiony v Německu, Švýcarsku a SAE

Azure regions map

Zdá se, že projekt “Microsoft Cloud Deutschland” s firmou T-Systems nefunguje a tak společnost Microsoft údajně plánuje v Německu dvě nové cloudové oblasti.

Tento krok by znamenal obrat společnosti, který v reakci na narůstající obavy německé společnosti ohledně bezpečnosti dat podepsal v roce 2015 cloudové partnerství s dceřinou společností Deutsche Telekom, T-Systems. Zatímco Microsoft vlastnila datová centra ve Frankfurtu a Magdeburgu, T-Systems jednala jako správce dat.

Současné německé zákony o ochraně údajů vyžadují, aby všechny údaje německých občanů byly uloženy v rámci hranic státu.

Navzdory tomu, že společnost Microsoft nabídla své cloud služby na místním trhu a splňovala zákonné požadavky, ukázalo se, že řešení s T-Systems je nákladné. Stejně tak tyto služby nedokázaly zvýšit popularitu u německých zákazníků.

Podle Handelsblatt stál Microsoft Cloud Deutschland (MCD) více než 100 milionů eur. Nyní se zdá, že společnost Microsoft je připravena poskytnout v Německu infarstrukturu s vlastní správou.

Po odmítnutí zveřejnit umístění nejnovějších regionů nebo časový rozvrh jejich uvedení do provozu společnost Microsoft uvedla, že zařízení umožní zákazníkům ukládat data výlučně na německé půdě.

Navíc společnost plánuje spustit nové cloudové oblasti ve Švýcarsku a ve Spojených arabských emirátech (SAE), jako součást celosvětové expanze dvanácti regionů a plánuje zvýšit svůj počet celkem na 50 – více než kterýkoli jiný poskytovatel cloudů. Pro srovnání AWS má v současné době 18 odlišných geografických oblastí, Google má 15 a Oracle má 11.

Švýcarské regiony společnosti Microsoft, jak je u společnosti zvykem, budou zahrnovat alespoň dvě datová centra a budou se nacházet v Ženevě a Curychu. A prvním vstupem Microsoftu na Střední východ, budou regiony SAE umístěné v Dubaji a Abú Dhabi.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment