Equinix otevírá nové datové centrum v Mnichově

Equinix DC

Společnost Equinix oznámila, že otevřela nové zařízení International Business Exchange (IBX) známé jako MU4 na Dywidagstrasse 10 v Aschheimu.

První fáze MU4 za 90 milionů dolarů poskytuje více než 2 250 metrů čtverečních kolokačního prostoru a kapacitu více než 825 skříní. Equinix má v současné době v provozu dvě další datová centra – MU1 a MU3 – v oblasti Mnichova.

Eugene Bergen Henegouwen, prezident EMEA, Equinix řekl: „Jako jedno z hlavních evropských automobilových, výrobních a technologických center je Mnichov domovem některých z nejinovativnějších podniků na světě. Díky tomu je pro nás klíčovou strategickou polohou pro investice a růst. Jsme hrdí na to, že můžeme začít rok s pokračující expanzí naší německé stopy, a těšíme se na podporu dalších podniků v Mnichově, které urychlí svou transformaci pomocí výkonné a udržitelné digitální infrastruktury.“

Očekává se, že datové centrum bude napájeno 100 procenty obnovitelné energie zakoupené prostřednictvím certifikátu zelené energie od místního dodavatele Mainova.

Společnost uvedla, že v další fázi výstavby datového centra bude instalován systém Aquifer Thermal Energy Storage (ATES), který umožní ukládat a obnovovat tepelnou energii. Společnost Equinix uvedla, že také zkoumá možnosti, jak v budoucnu poskytovat odpadní teplo z MU4 externím spotřebitelům.

“Poskytujeme společnostem v Mnichově nejdynamičtější dostupnou platformu digitální infrastruktury a chceme, aby byla co možná nejšetrnější ke klimatu. Jako první operátor v oboru, který se zavázal plnit vědecky podložené klimatické cíle, neustále zkoumáme a investujeme do nových technologií šetrných ke klimatu pro další snížení emisí a úsporu zdrojů,“ řekl Jens-Peter Feidner, výkonný ředitel pro Německo ve společnosti Equinix.

“Na místní úrovni jsme odhodláni spolupracovat s operátory, politickými činiteli a poskytovateli energie, abychom se zaměřili na dlouhodobé výzvy udržitelné digitalizace ve prospěch okolní komunity. To zahrnuje aspekty designu, jako je použití ekologických fasád a také potenciální opatření na podporu energetického přechodu, jako je využití odpadního tepla.“

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment