Dell představil nová úložná řešení pro podniky a datová centra

DATACENTER NETWORK NEWS

Společnost Dell uvedla několik nových řad úložišť, díky kterým mohou společnosti adaptovat a škálovat svá datová centra. Future-ready přístup Dellu k vývoji IT řešení se nadále soustředí na aktuální i nové způsoby, jak se vypořádat s obrovským nárůstem objemu dat, jako jsou například nová datová pole, vylepšený software či nová SDS řešení.

Mezi představenými produkty jsou disková pole základní úrovně Dell Storage SCv2000 Series, podniková úložiště Dell Storage PS6610, Dell EqualLogic PS Series Array Software 8.0 a Dell Storage with Microsoft Storage Spaces.

Disková pole Dell Storage SCv2000 Series nabízejí zákazníkům řešení s jednotnou správou spolu s několika klíčovými vlastnostmi převzatými z high-endových polí Dell SC Series. Podniková úložiště Dell Storage PS6610 Series pak nabízejí to nejlepší z výkonných vysokokapacitních diskových polí založených na iSCSI. Nová pole se dvěma kontrolery přicházejí s podstatnými vylepšeními – jejich kapacita je až 3,5x větší a jsou až 7x výkonnější než předchozí generace diskových polí Dell EqualLogic PS6510. Součástí nových produktů je již zmiňovaný Dell EqualLogic PS Series Array Software 8.0, který mimo jiné umožňuje kompresi snapshotů a replik. Nový software podporuje také virtuální prostředí s pokročilou integrací VMware vSphere Virtual Volumes. Díky tomu mohou být pole spravovaná z virtuálního počítače. Stávající zákazníci s platnou smlouvou si mohou novou verzi softwaru stáhnout zcela zdarma.

Pod názvem Dell Storage with Microsoft Storage Spaces nakonec Dell oznámil řešení navržená pro provoz SDS Microsoftu na podnikových serverech Dellu a přímo spojená úložiště. Nové Scale-Out File Server (SOFS) řešení bude dostupné v pěti konfiguracích a je vhodné pro zákazníky, které zajímají SDS a virtualizovaná úložiště využitelná k provozu privátního cloudu, virtuální desktopová infrastruktura (VDI) a SQL a Hyper-V prostředí.

Související články

Leave a Comment