TTC TELEPORT otevírá největší datové centrum u nás

DATACENTER NETWORK NEWS

ttc-teleport-logoNejvětší datové centrum v České republice, vybavené nejmodernějšími technologiemi, se právě otevírá. Datové centrum společnosti TTC TELEPORT s označením DC2 se nachází v Sazečské ulici v Praze a posouvá standardy komerčních datových center nejen díky vybavení a důkladnému zabezpečení, ale také zcela unikátním přístupem TTC TELEPORT ke klientům.

DC2 je plně modulárním datovým centrem, které se svým vybavením a technologickým řešením řadí k nejmodernějším zařízením tohoto typu v Evropě. DC2 prochází v současnosti certifikačním procesem Uptime Institute na kategorii Tier III, což zaručuje dostupnost
99,982 %. V datových centrech této třídy lze provádět servis a údržbu bez dopadu na dostupnost a chod služeb.

Komplex DC2 se rozprostírá na ploše 8 000 m2, nachází se zde celkem 34 sálů s možností vysoké škálovatelnosti a přizpůsobitelnosti na míru individuálním potřebám zákazníků – modifikovat lze veškeré provozní a technické části. Rozsáhlé možnosti modularity a vysoká flexibilita uspokojí každého zákazníka, ať už hledá cenově dostupné řešení nebo komplexní high-end zázemí pro provoz kritických aplikací a výpočetně náročných operací.

Vysoký bezpečnostní standard

Zvláštní důraz je u DC2 kladen na bezpečnost – fyzické zabezpečení je zajištěno několikastupňovým přístupovým systémem, jednotlivé sály jsou přístupné pomocí elektronického systému, přičemž si zákazník může podle svých potřeb zvolit úroveň ověření, nechybí ani bezpečnostní kamerový systém a monitoring provozu v celém datovém centru. Fyzické zabezpečení i přístupový systém a jeho ústředna splňují velice přísné bezpečnostní normy NBÚ.

Spolehlivá dodávka elektrické energie probíhá vzájemně nezávislými přívody elektřiny ze dvou vysokonapěťových rozvoden (110 kV/22 kV) přes vlastní rozpínací stanici. V objektu se zároveň nachází několik nízkonapěťových rozvoden, přítomny jsou také dieselagregáty a záložní modulární UPS, které v případě výpadku zabrání přerušení dodávky elektrické energie nejen pro zařízení zákazníků, ale i pro podpůrné technologie datového centra. Elektrické napájení je standardně v kategorii TIER III, k dispozici je však i možnost rozšíření na TIER IV.

Celý komplex je zároveň monitorován systémem elektronické požární signalizace, každý sál je řešen jako samostatná místnost, oddělená speciálními konstrukcemi a stěnami, opatřenými protipožárními ucpávkami s vysokou odolností.

Pro chlazení je u DC2 použit osvědčený systém centrální výroby chladu, který je následně distribuován až k technologiím umístěným v zákaznických sálech. Chlazení obstarává vodní systém prostřednictvím kapalinových suchých chladičů a kompresorových chillerů, včetně bohaté možnosti využití freecoolingu.

Vysoká přidaná hodnota

Dlouholeté zkušenosti s provozem datového centra a know-how v oblasti technické a bezpečnostní doplňuje know-how profesionální obsluhy. Význam DC2 dokládá stejně jako školený personál a pokročilé technologie i obchodní model, který vychází ze skutečných požadavků a potřeb klientů. TTC TELEPORT působí výhradně jako dodavatel, který svým klientům nekonkuruje a nabízí jim zcela nezávislé „carrier neutral“ datové centrum. V DC2 zákazníci platí měsíční poplatek za plochu využitou pro zařízení a pohyblivou složku za elektrickou energii dle skutečné spotřeby. Výsledkem je nadčasový koncept pro poskytování kolokačních služeb, který vychází vstříc všem skupinám zákazníků. Administrativní část datového centra využívá odpadního tepla ze zákaznických i technologických sálů.

Cloudinfrastack v DC2

Společnost Cloudinfrastack je prvním zákazníkem nového datového centra TTC DC2. Proč si dodavatel cloudového řešení, který své služby provozuje pro významné světové klienty, vybral právě nové datové centrum TTC DC2?

„Hlavně kvůli rozvoji projektů, zaměřeným na rozsáhlé Big Data analýzy, jsme hledali v Cloudinfrastack vhodné prostředí pro rozvoj a spolehlivý provoz naší infrastruktury, která se skládá z velkého množství fyzických i virtuálních serverů. Současná nabídka na trhu neutrálních datových center nebyla pro potřeby náročných výpočetních operací Cloudinfrastacku optimální – omezené technologické možnosti se snoubily s nepřiměřenou cenou,“ popisuje své zkušenosti jednatel společnosti pan Zdeněk Janda a dodává, „na poptávku zareagovala i společnost TTC TELEPORT, se kterou jsme již měli v Cloudinfrastack pozitivní zkušenosti. Návštěva datového centra DC2 přesvědčivě dokázala, že jde o ideální prostředí jak z pohledu technologické výbavy a úrovně zabezpečení, tak i z pozice profesionálního přístupu pracovníků a vedení společnosti TTC TELEPORT.“

O společnosti TTC TELEPORT, s.r.o.

TTCTELEPORT existuje jako obchodní značka na trhu kolokačních služeb od roku 2001. Kolokační, datové centrum, nebo také telehouse, nejdříve provozovala společnost TTCTELEKOMUNIKACE zabývající se výzkumem a výrobou telekomunikačních zařízení. Samostatná společnost TTCTELEPORT, byla založena 1. října 2012 formou odštěpení od společnosti TTCTELEKOMUNIKACE. Společnost je součástí skupiny TTCHOLDING.

Související články

Leave a Comment