Datová úložiště PowerScale přinášejí nový standard pro využití potenciálu podnikových dat

Datová úložiště PowerScale

Společnost Dell Technologies představila novou řadu úložných systémů Dell EMC PowerScale založených na špičkovém ukládacím softwaru a serverovém hardwaru, který představuje nový standard pro ukládání a využití nestrukturovaných dat, jako jsou dokumenty, obrázky, videa a obsah sociálních médií.

„Podle odhadů se objem nestrukturovaných dat, která podniky uchovávají v podobě souborů nebo objektů, do roku 2024 ztrojnásobí a nic nenaznačuje tomu, že by tempo růstu mělo polevit. V dnešní datové éře podniky potřebují jednoduchý, nenáročný a ekonomický způsob, jak ukládat a využívat nestrukturovaná data k inovacím, odlišení od konkurence a rychlejšímu uvádění produktů na trh. Řada Dell EMC PowerScale představuje základ, který podniky potřebují ke smysluplnému obchodnímu využití potenciálu svých dat, bez ohledu na to, kde je mají umístěná,“ říká Dan Inbar, prezident a generální ředitel divize datových úložišť společnosti Dell Technologies.

Využijte potenciál nestrukturovaných dat

Platforma Dell EMC PowerScale běží na operačním systému příští generace OneFS, který prokázal své kvality v zařízeních Dell EMC Isilon. Zařízení řady PowerScale obsahují nové plně flashové a NVMe uzly PowerEdge formátu 1U a stávající plně flashová, hybridní a archivační úložiště Isilon s operačním systémem PowerScale OneFS 9.0.

Dosahují až 15,8 milionu vstupně výstupních operací za sekundu (IOPS) na klastr a poskytují tak výkon a schopnosti, jaké zákazníci potřebují pro náročné pracovní zátěže, jako je AI, analýza dat, internet věcí, digitální média a aplikace ve zdravotnictví a přírodních vědách. Nové plně flashové uzly PowerScale F200 vykazují až pětinásobný výkon oproti svému předchůdci. Zdokonalená průběžná redukce dat zvyšuje efektivitu platformy až šestinásobně.

Jednoduchost v libovolném rozsahu

Platformu PowerScale lze nasadit v malém rozsahu a postupně rozšiřovat až do řádu petabytů, přičemž nebude ztrácet na jednoduchosti a snadnosti použití:

  • Navyšování kapacit bez narušení provozu: Klastry PowerScale lze rozšířit z 11 TB hrubé kapacity na 60 PB a miliony souborových operací bez narušení provozu nebo nákladné odstávky. Uzly lze přidávat do klastru PowerScale nebo existujícího klastru Isilon za pouhých 60 sekund.
  • Inteligentní automatizace: Schopnost inteligentního navyšování kapacit efektivně distribuuje prostředky tak, aby zákazník z klastru získal maximální výkon.
  • Odolnost a efektivita: Flexibilní pravidla pro automatické přesměrování na záložní prostředky umožňují dosáhnout až 85% využití kapacity úložiště v klastru a pokračovat v provozu i při vícečetném selhání uzlů.
  • Programovatelná infrastruktura: Díky podpoře předních platforem pro správu a orchestraci kontejnerů včetně Kubernetes a Ansible umožňuje zákazníkům zjednodušit vývoj aplikací a zkrátit dobu nutnou k jejich nasazení.

Inteligentní informace

Dell Technologies zákazníkům usnadňuje udržování přehledu o datech a kondici úložné infrastruktury pomocí softwaru dodávaného s úložišti PowerScale:

  • Ekonomické využití dat: Software Dell EMC DataIQ pomáhá podnikům získat ekonomický užitek z nestrukturovaných dat, typicky nekategorizovaných a roztříštěných ve vzájemně nepropojených systémech. DataIQ odstraňuje bariéry mezi datovými sily tím, že poskytuje celkový pohled na souborová a objektová data v infrastruktuře Dell EMC, zařízeních jiných výrobců a veřejných cloudových úložištích. Uživatelé tím získávají lepší kontrolu nad svými daty, mohou pracovníkům zajistit přístup ke správným datům a maximálně zhodnotit investice díky tomu, že data budou uložená na správné vrstvě úložiště.
  • Aktivní sledování kondice: Software pro monitorování a analýzu infrastruktury Dell EMC CloudIQ využívá strojové učení a lidskou inteligenci k analýze výkonu a kapacity v reálném čase a ke sledování historie. Tím zajišťuje celkový přehled o infrastruktuře Dell EMC.

Libovolná data, kdekoli

Platforma PowerScale podporuje široké spektrum souborových protokolů a zákazníci ji mohou jednoduše využít podle potřeb ve své infrastruktuře:

  • Libovolné aplikace: PowerScale OneFS 9.0 podporuje množství protokolů, nově i S3 pro moderní aplikace využívající objektová úložiště. Doplňková podpora protokolů včetně NFS, SMB a HDFS umožňuje zákazníkům provozovat množství tradičních a moderních aplikací bez obav o kompatibilitu.
  • Flexibilita implementace: Platformu PowerScale lze snadno nasadit v ústředních datových centrech, v okrajových prostředích nebo v rámci multicloudové strategie. Díky kompaktnímu provedení formátu 1U a minimální velikosti klastru nových plně flashových uzlů F200 a NVMe uzlů F600 je PowerScale ideální volbou pro okraje sítě.
  • Podpora multicloudových prostředí: Platformu PowerScale pro Multi-cloud lze přímo propojit se všemi významnými veřejnými cloudy jako řízenou službu. Představuje tak ideální řešení pro zákazníky, kteří chtějí do cloudu přesunout nebo v něm nasadit náročné aplikace.

Zákazníci Google Cloud, kteří chtějí ušetřit čas a snížit nároky na správu mohou zvolit Dell Technologies Cloud PowerScale pro Google Cloud – nativní cloudovou službu, která spojuje výkon, kapacitu a konzistentnost platformy PowerScale s ekonomikou a jednoduchostí cloudu Google.

Dostupnost

Dell EMC PowerScale OneFS 9.0, uzly PowerScale a software DataIQ jsou již celosvětově k dispozici.

Související články

Leave a Comment