CE Colo provedl rekonstrukci UPS za ostrého provozu

Rekonstrukce systémů UPS

CE Colo poskytovatel služeb nezávislých datových center se rozhodl investovat do modernizace energetického managementu s cílem zefektivnit vlastní provoz a vylepšit komerční podmínky klientům. Po posouzení technických aspektů a obchodních nabídek se firma rozhodla pro záložní zdroje Galaxy VM 200kVA. Řešení odpovídalo poptávce po kompaktní třífázové ochraně napájení s bezproblémovou integrací, která se dá použít do elektrického, mechanického a monitorovacího systému zákaznických datových center středního rozsahu.

Rekonstrukce systémů UPS bez nutnosti přerušit provoz

Záložní zdroje Galaxy VM umožnily rekonstrukci relativně velkých paralelních systémů UPS bez dopadu na zákazníky (tj. bez přerušení provozu) a přitom využít nejmodernější dostupnou technologii s vysokou efektivitou, protože o tu jde v datových centrech především. „Vedle toho nám tento produkt dovolil zahájit konverzi z klasických olověných baterií na technologii Li-Ion, která dává pro naše provozní podmínky jednoznačně smysl. Toto byl výrobce před započetím projektu schopen velmi přesvědčivě a otevřeně demonstrovat reálnou simulací provozních stavů ve svém vývojovém centru v dánském Koldingu,“ popisuje Lubomír Pinkava, manažer CE Colo.

Nové UPS: zvýšení energetické efektivity i retrofit do starých instalací

Projekt rekonstrukce UPS přišel ve společnosti CE Colo s postupným ukončováním podpory pro zdroje APC Silcon, které běžely v některých případech přes 10 let. „Tady je třeba zdůraznit, že zcela spolehlivě a bez výpadků. Další motivací bylo zvýšení energetické efektivity a nížení ztrát na UPS. Hledali jsme produkt podpořený mnohaletým vývojem a zkušenostmi. A záložní zdroj Galaxy VM nabízí jedinečnou kombinaci vysoké efektivity a zároveň možnosti retrofitů do stávajících instalací, což nebývá zcela běžné,“ popisuje Lubomír Pinkava.

Řešení přineslo milionové finanční úspory ročně

Implementace tohoto řešení přinesla firmě CE Colo měřitelné výsledky. „Průměrná efektivita všech dotčených sestav UPS se dříve pohybovala kolem 91%, aktuálně dosahuje na 98% v módu ECOnversion. Roční finanční úspora po realizaci projektu je přes milion korun a vliv na dosažené PUE jasně viditelný,“ shrnuje Lubomír Pinkava a dodává: „Provoz datových center kolokačního typu je z velké části o dvou konkrétních věcech. První je provozní bezpečnost, to znamená demonstrovaná schopnost bezvýpadkového provozu v dlouhodobém horizontu. Druhá je energetická i servisní efektivita, která s sebou taktéž nese významné náklady. Kombinace obojího nám dává možnost oslovit zákazníky jak špičkovou technologií, tak příznivými komerčními podmínkami.“

Galaxy VM – základní přednosti

Galaxy VM je klíčovou součástí komplexního řešení energetického managementu Schneider Electric pro datová centra a průmyslové aplikace. Používá nejmodernější technologii pro snížení energetických nákladů díky velmi vysokému stupni účinnosti a inovativnímu režimu ECOnversion. Galaxy VM je kompatibilní se systémy sledování zařízení i s požadavky inteligentní sítě a poskytuje flexibilitu tradiční i modulární akumulace energie. Galaxy VM má k dispozici horní i dolní kabelový vstup, takže není zapotřebí další boční skříň, plný čelní servisní přístup, instalaci zády ke stěně a spouštěcí službu, díky níž je jedním z nejjednodušších UPS své třídy z hlediska manipulace, instalace a údržby.

Související články

Leave a Comment