Brazilská Scala spouští nové datové centrum v São Paulu

Scala Data Centers

Scala Data Centers spustila nové datové centrum v São Paulu v Brazílii.

SP4 byl spuštěn v kampusu společnosti Tamboré v regionu Barueri v São Paulu. Scala sdělila BNAmericas, že místo je v provozu ve své první fázi s 6MW využívané kapacity. V září se očekává zahájení provozu druhé fáze SP4, která přidá dalších 6 MW v kapacitě.

Scala začala s SP4 koncem roku 2021 a původně měl být spuštěn v dubnu tohoto roku. Kapacita 18 MW SP4, tedy 100 procent, je zavázána jedinému, nezveřejněnému, cloudovému poskytovateli. Areál se rozkládá na 13 000 m2 na sedmi podlažích.

SP4 se nachází ve stejném areálu jako 21MW SP1 a 13MW SP3. Další dvě zařízení – SP5 a SP6 – budou v budoucnu fungovat ve stejném kampusu.

„Přidáním tohoto vývoje do našeho SP1 pro více nájemců jsme dosáhli působivé známky 90 MW plně pronajatých v naší brazilské vlajkové lodi Tamboré Campus, což z něj dělá zdaleka největší kampus v Latinské Americe a jeden z největších na světě,“ řekl spoluzakladatel a generální ředitel Scaly Marcos Vinícius B. Peigo.

Společnost Scala, založená v roce 2020 společností DigitalBridge z aktiv datových center, která získala od brazilské IT firmy UOL Diveo, v současnosti provozuje pět datových center v oblasti São Paulo v Brazílii, včetně SP4.

Pětipatrový SP5 měl být uveden do provozu koncem tohoto roku, ale zdá se, že byl odsunut na příští rok. Zařízení o výkonu 10 MW je také plánováno pro jednoho nájemce.

Kromě SP4 a SP5 plánuje Scala postavit velké 28MW zařízení SP6 ve svém kampusu Tamboré a také nové kampusy v Campinas a Jundiaí. Dohromady budou mít asi 300 MW.

Peigo také uvedl, že Campus Tamboré má dalších 130 MW dodatečné kapacity smluvně vyhrazené pro druhou fázi rozvoje, celkem 380 MW.

Scala také uvažuje o expanzi v Mexiku, Chile a Kolumbii.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment