Thames Water zahajuje sondu do datového centra v Londýně

datacenter water

Thames Water zahájila vyšetřování využívání vody v datových centrech v hlavním městě Spojeného království, Londýně.

Vyšetřování přichází v době, kdy Thames Water připravuje zákaz hadic pro až 15 milionů zákazníků kvůli prodlužujícímu se suchu.

Sonda zahrnuje Slough, technicky kousek Londýna, kde se nachází největší koncentrace datových center v Evropě.

„Není nutné, aby datová centra využívala k chlazení kvalitní pitnou vodu. Chceme se podívat na to, jak lze surovou, nepitnou vodu použít a znovu využít,“ řekl listu Financial Times John Hernon, manažer strategického rozvoje v Thames Water.

Tvrdil, že nově navrhované datové centrum ve Slough požádalo o spotřebu 25 litrů za sekundu, ale společnost zatlačila a dokázala na místě snížit poptávku po větším množstvím vody.

Konzervativní předseda užšího výboru Dolní sněmovny pro životní prostředí, potraviny a záležitosti venkova, poslanec Sir Robert Goodwill, vyzval k vyšetřování vlivu datových center na dodávky vody regulátorem nebo vládou.

„Jak se objevuje stále více datových center, musíme zjistit, jaké budou jejich požadavky a jaké budou dopady na ostatní spotřebitele,“ řekl.

Snížení spotřeby vody však bude výzvou pro průmysl s významnými požadavky na chlazení. Spotřeba méně vody může znamenat spotřebu více elektřiny.

To také představuje problém. V červenci úřad Greater London Authority uvedl, že nové bytové projekty v západním Londýně mohou být zablokovány na více než deset let, protože datová centra zabrala veškerou kapacitu elektřiny.

„Cílené cvičení“ Thames Water zaměřené na datová centra přichází ve chvíli, kdy se společnost dostává pod palbu kvůli ztrátě více než 600 milionů litrů vody denně – téměř čtvrtiny jejích denních zásob.

Stejně jako většina Evropy i Spojené království zažívá nejhorší sucho za posledních 50 let, což vyvíjí tlak na spotřebitele, průmysl a přírodní prostředí. Začátkem tohoto měsíce společnost North Holland zjistila, že datové centrum společnosti Microsoft spotřebovává o desítky milionů litrů vody více, než bylo dříve zveřejněno.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Obrázek: Thinkstock / willcao91

Související články

Leave a Comment