Amazon napumpuje 1,6 miliardy dolarů do datových center v Indii

Hyderabad India

Amazon investuje 1,6 miliardy dolarů do výstavby dvou datových center v Indii. Očekává se, že datová centra budou umístěna na okraji Haidarábádu.

Jedno z těchto zařízení, datové centrum o rozloze 66000 metrů čtverečních, bude umístěno ve vesnici Chandanvelly, zatímco druhé zařízení o rozloze 82 000 čtverečních metrů bude umístěno ve vesnici Meerkhanpet. Obě jsou v regionu Ranga Reddy ve státě Telangana.

AWS se v současné době snaží o to, aby zařízení byla podle doporučení státní komise. Zákony v Indii diktují, že jakýkoli stavební projekt, který překročí velikostí 20 000 metrů čtverečních, musí zahrnovat ekologické povolení.

Již v lednu navštívil zakladatel Amazonu Jeff Bezos zemi, aby podpořil zřízení zařízení v Indii. “Předpovídám, že 21. století bude indické století,” řekl Bezos na akci v Dillí na stadionu Jawaharlal Nehru. “Nejdůležitější aliancí bude spojenectví mezi Indií a Spojenými státy, nejstarší demokracie na světě a největší demokracie na světě.”

Bezos oznámil, že Amazon investuje 1 miliardu dolarů do digitalizace malých a středních podniků v Indii.

Jak uvádí Hindu Business Line, stát Telangana má vyhrazenou politiku pro datová centra. Tato politika je navržena tak, aby přilákala provozovatele pobídkami a určitými výhodami – může to zahrnovat laxnější předpisy pro plánování nebo dokonce daňové pobídky.

Hlavní město státu Haidarábád je považováno za největší indické technologické centrum a Amazon má ve městě dlouhou historii. V roce 2015 otevřel velký e-commerce sklad a začal nabízet školení místním obyvatelům o tom, jak používat jeho platformu.

V loňském roce společnost AWS otevřela kanceláře o rozloze 170 000 metrů čtverečních na pozemku o rozloze 9,5 hektaru v Gachibowli, „IT koridoru“ města Haidarábád. V kancelářích se údajně nachází kolem 15 000 pracovníků.

Amazon má nyní celkem 370000 metrů čtverečních kancelářských prostor v osmi centrech v Haidarábádu, kromě střediska plnění.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment