Airtel vybuduje deset datových center po celé Indii

Airtel headquarters Vega Centre Ghorpadipeth

Nxtra Data společnosti Bharti Airtel plánuje deset datových center po celé Indii, z nichž bude nabízet kolokace, managed hosting, veřejné a soukromé cloudové služby. Usiluje o to, stát se největším provozovatelem datových center v zemi.

Podle časopisu Economic Times již odnož datových center největšího mobilního operátora v zemi vybrala čtyři místa, v nichž vybuduje zařízení: Pune, Chennai, Mumbai a Kalkata.

První datové centrum v Maharashtra, ve městě Pune, zahájí v únoru.

Generální ředitel společnosti Airtel Ajay Chitkara uvedl, že Nxtra Data uzavřela partnerství se “všemi velkými cloudovými společnostmi”, z nichž některé již využívají infrastrukturu společnosti Airtel, a dělala byznys s hlavními poskytovateli obsahu a aplikací.

Společnost Airtel je také mezi prvními, která se přizpůsobila infrastruktuře vládních cloudů.

V roce 2016 společnost podepsala smlouvu se společností CenturyLink – nyní součástí společnosti Cyxtera Technologies – která nabízí sadu řízených IT služeb ze zařízení Nxtra Data po celé zemi.

Nxtra Data v současné době provozuje deset zařízení, včetně čtyř v New Delhi a okolí, dva v Bombaji a další v Bhubaneswar, Chennai, Bengaluru a Pune.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment