A1 Telekom a IBM otevřela datové centrum ve Floridsdorfu

A1 Telekom a IBM

Společnost A1 Telekom Austria AG otevřela datové centrum ve Floridsdorfu ve Vídni, postavené a řízené ve spolupráci se společností IBM. Obě společnosti spolupracují od roku 2010 na řízených službách a cloud computingu v regionu.

Projekt “Next Generation Datacenter” v hodnotě 40 milionů EUR byl původně započat v roce 2016. V červenci loňského roku se na místě objevil A1. Datové centrum se rozkládá na celkem 13000 čtverečních metrech, přičemž čtyři serverové místnosti se skládají z 2550 m² bílého prostoru.

Rakouská digitální strategie

“Jsme hrdi na tento projekt a především,že jsme jej mohli otevřít tak, jak bylo plánováno už po pouhých 17 měsících výstavby,” uvedla generální ředitelka IBM Austria.

“Významným příspěvkem k dalšímu rozvoji digitalizace Rakouska je NGDC A1. Jsme potěšeni, že jsme spolu s A1 realizovali tak důležitý projekt infrastruktury a přispěli jsme k dlouholetým zkušenostem s navrhováním, plánováním a implementací datových center.”

Vídeňský primátor Michael Ludwig dodal: “Vídeň je na cestě k tomu, aby se stala hlavním digitálním městem Evropy. To mimo jiné vyžaduje nejmodernější infrastrukturu, která splňuje nejvyšší bezpečnostní normy. Datové centrum A1 je důležitým stavebním kamenem digitálního úsilí Vídně.”

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment