Liquid Telecom plánuje síťovou infrastrukturu za 400 milionů dolarů

Liquid Telecom network

Společnost Liquid Telecom pokračuje ve svém partnerství s Telekom Egypt, plánuje vynaložit 400 milionů dolarů na budování síťové infrastruktury a datových center po celém Egyptě.

Dceřiná společnost největšího poskytovatele telekomunikačních služeb Econet, Liquid Telecom poskytuje kolokační kapacitu prostřednictvím vlastní odnože datových center, Africa Data Centres.

Nejnovější investice, jak říká, přinesou konektivitu a cloudové služby na dříve neobsluhované trhy.

Bude rozdělena na dva segmenty, první investice ve výši 50 milionů dolarů bude vynaložena na komerční datová centra a zavádění cloudových služeb v Egyptě, přičemž zbývající část bude věnována širokopásmovému připojení, finančnímu začlenění a velkokapacitním datovým centrům. Společnost připomněla své datové centrum o rozloze 3 000 čtverečních metrů v Johannesburgu v Jihoafrické republice s maximálním výkonem 7 MW, které bude postupně rozšířeno tak, aby nabízelo kapacitu 45 MW.

Na samotném africkém kontinentu se pozemní síť Liquid Telecom rozprostírá na 70000 km a propojuje 600 míst ve 13 zemích. Datová centra jsou v Egyptě, Etiopii, Nigérii, Rwandě, Senegalu, Keni, Zimbabwe a Jižní Africe.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment