2×10 Gigabit pro NAS. QNAP uvádí úložiště pro internet věcí

QNAP NAS TS-831X

QNAPSíťové úložiště QNAP NAS TS-831X nabídne až 8 pozic schopných pojmout také SSD disky.Nativní podpora Container Station jej přímo předurčuje pro využití v aplikacích využívajících technologie internetu věcí. Úložiště NAS TS-831X kromě toho dovoluje poskytnout nevyužitý prostor v úložišti jiným QNAP NAS. To výrazně přispívá ke snížení celkových nákladů na vlastnictví.

Síťové úložiště QNAP NAS TS-831X je důkazem toho, že i velmi výkonné řešení lze dnes postavit za únosnou cenu. Srdce tvoří čtyřjádrový procesor Annapurna Labs Alpine AL-314 taktovaný na 1,4 GHz, který má k dispozici až 16 GB paměti RAM. Do místní sítě může být připojeno prostřednictvím dvou portů vysokorychlostní sítě 10 GbE SFP+. V případě potřeby může být navíc doplněn další deseti gigabitový port. Síťové úložiště nabízí celkem osm slotů, v nichž mohou být uloženy i běžné SSD disky podle aktuálních potřeb. Pochopitelně nemůže chybět ani režim RAID 5/6 nebo hardwarově akcelerované šifrování.

Tyto schopnosti činí z TS-831X univerzální řešení pro zálohování, sdílení a centralizovanou správu dat pro stolní počítače či mobilní zařízení. Velkou výhodou je možnost nastavení replikace dat v reálném čase. Samotné síťové úložiště lze rozšířit o další úložné jednotky značky QNAP, takže systém může nakonec obsahovat až 24 disků. Díky podpoře technologie VJBOD naopak dovoluje pracovat v režimu softwarově definovaného úložiště a umožnit tak dalším zařízením QNAP NAS rozšířit svou kapacitu i na nevyužitý prostor v rámci disků TS-831X.

Velkým trumfem TS-831X je nativní podpora Container Station. To z něj činí vhodnou platformu pro vytvoření privátního cloudu pro internet věcí.  S využitím kontejnerových aplikací mohou vývojáři velmi snadno vyvíjet a nasazovat aplikace využívající výhod technologií internetu věcí. Zařízení v sobě kromě toho integruje také virtualizační technologie LXC a Docker. Uživatelé tak mohou na tomto síťovém úložišti využívat více operačních systémů Linux nebo stahovat aplikace z integrovaného registru Docker Hub.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Související články

Leave a Comment