ZTE uvádí na trh kapalinou chlazenou skříň s vysokou hustotou

ZTE IceCube

Čínská telekomunikační společnost ZTE uvedla na trh kapalinou chlazenou skříň s vysokou hustotou nazvanou IceCube, zaměřenou na zelená datová centra, s konektory plug-and-play navrženými pro robotickou instalaci.

Skříň je plně integrované řešení se zaslepenými přípojkami pro napájení a síť, stejně jako vodními přípojkami k chladícím deskám a chlazení ve dveřích skříně. Byla představena na Mobile World Congress 2024 (MWC) v Barceloně.

Kapalinové chlazení se prosazuje jako způsob, jak umožnit vyšší hustotu výkonu racku, kterou požaduje AI a vysoce výkonná výpočetní technika, ale operátoři datových center to považovali za invazivní a odolné technologie, jako je chlazení přímo na čip a ponoření, které by vyžadovalo zásadní změny v datových centrech.

IceCube kombinuje dva méně invazivní způsoby chlazení, které cirkulují vodu přes dveře skříně a také na studené desky sousedící s horkými součástmi. Ty lze použít s malými změnami v IT hardwaru. Záměrem taktiky ZTE spočívající v jejich kombinaci do jednoho předem nakonfigurovaného modelu je překonat námitky tím, že usnadní použití kapalinového chlazení.

Skříň pojme 40 1U serverů, těsně zabalené s nasazením „nulové mezery”, čímž se potenciální spotřeba energie v racku zvyšuje na 100 kW. V závislosti na tom, jak je to integrováno do datového centra, to může zvýšit efektivitu, přičemž ZTE poskytuje „částečné PUE“ hodnotu menší než 1,1.

Cirkulace vody je přes slepé spojky, takže zařízení lze instalovat a vyměňovat bez netěsností. Napájení je obdobně zefektivněno pomocí sběrnice a nechybí ani systém slepého připojení pro sítě.

ZTE říká, že zjednodušený přístup k připojení „velmi zjednodušuje O&M a proces dodání a splňuje budoucí požadavky na automatickou preventivní údržbu a robotickou O&M“.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Foto: ZTE IceCube

Související články

Leave a Comment