Vertiv přináší do Evropy systém kapalinového chlazení XDU

Vertiv Liebert XDU

Vertiv představil v Evropě distribuční jednotku kapalinového chlazení.

Liebert XDU, který byl uveden na trh v USA v roce 2019, umožňuje nasazení technik včetně kapalinového chlazení přímo na čip ve vzduchem chlazených datových centrech. Nyní je k dispozici v Evropě, na Středním východě a v Africe.

XDU je navržen tak, aby byl hospodárný s vodou a aby podporoval datová centra s vysokou hustotou provozující aplikace, jako je analytika a strojové učení. Je k dispozici ve dvou kapacitách; 450 kW a model s výkonem až 1368 kW.

Systém může být umístěn v řadě poblíž stojanu, který chladí, nebo podél obvodu místnosti. Reguluje kvalitu kapaliny, průtok a tlak, takže kapalinou chlazené servery lze nasadit v běžných prostředích datových center.

XDU cirkuluje vodu přes kapalinou chlazené serverové stojany a poté odvádí teplo z vracející se teplé vody. Teplo může být buď odebíráno stávajícím vzduchem chlazeným prostředím datového centra, nebo může být zachyceno a použito k vytápění blízkých kanceláří, domácností nebo farem.

Systém obsahuje ovládací prvky pro změnu rychlosti čerpadla pro dosažení nejlepšího průtoku a teploty vody a pro zajištění monitorování průtoku a alarmů.

„Vysoce výkonné výpočetní aplikace, jako je umělá inteligence a rozšířená realita, rostou na popularitě a zároveň datová centra pracují na snížení spotřeby energie a tlačí průmysl k hledání nových, udržitelnějších řešení,“ řekl Roberto Felisi, senior globální ředitel a obchodní vedoucí pro oblast tepelného managementu v regionu EMEA, Vertiv. “Mnoho poskytovatelů kolokace, kteří se tradičně spoléhali na vzduchové chlazení, nyní hostuje aplikace s procesory s vyšším výkonem, které vyžadují efektivnější řešení správy tepla, jako je chlazení kapalinou.”

„Kapalinové chlazení není nová technologie, ale nyní vidíme na trhu skutečnou příležitost k podpoře inovativnějších řešení tepelného managementu. Řešení Liebert XDU nabízí zákazníkům Vertivu možnost zavést kapalinové chlazení na úrovni racku a využít ekologických výhod,“ řekl Jon Summers, vědecký vedoucí v oblasti datových center ve švédském RISE – Research Institutes. „Těšíme se, že podpoříme plán R&D společnosti Vertiv a zkombinujeme jejich inženýrskou dokonalost s přísnými analytickými a testovacími schopnostmi RISE jako součást našeho probíhajícího výzkumného partnerství. To přinese hlubší technické porozumění udržitelným a efektivním přístupům pro průmysl datových center.“

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment