Úložiště pro moderní datacentra

Dell EMC PowerMax

Nové úložné pole obsahuje disky NVMe v celém rozsahu a disponuje integrovaným modulem pro strojové učení, takže se hodí pro nové úlohy v moderních datacentrech.

Společnost Dell Technologies oznámila uvedení několika nových úložných a serverových produktů Dell EMC s podporou uceleného portfolia služeb. Tyto nové produkty, cílené na moderní datacentra, mají v datacentrech řešit širokou škálu tradičních i nových úloh, které zákazníkům pomáhají k lepším obchodním výsledkům.

Organizace chtějí zpeněžit výhody nejnovějších technologií dříve, než tak učiní konkurence, zároveň se ale musejí vyrovnat s novými nároky souvisejícími s modernizací IT. Ty zahrnují posílení výkonu nebo automatizaci datacenter. V nedávném globálním průzkumu organizace Enterprise Storage Group (ESG) mezi 4 000 pracovníky s rozhodovací pravomocí v IT (zadaného společnostmi Dell EMC a Intel) souhlasilo 81 % respondentů s tvrzením, že pokud se nevydají cestou transformace IT, jejich organizace ztratí na trhu konkurenceschopnost.

Dell EMC PowerMax

PowerMax od Dell EMC představuje budoucnost úložišť podnikové třídy. Celá jeho architektura je založena na discích NVMe, disponuje integrovaným modulem pro strojové učení v reálném čase. Staví na legendární architektuře a funkcích vlajkového úložného systému Dell EMC a je jedním z nejrychlejších úložných polí na světě: zvládá až 10 milionů vstupně-výstupních operací za sekundu a má o 50 % lepší reakceschopnost, tj. je dvakrát rychlejší než nejbližší konkurent.

Díky využití disků NVMe podporujících technologii NVMe-over-Fabrics a vysokorychlostní paměti SCM (Storage Class Memory) s nízkou latencí je úložné pole PowerMax nejen rychlé, inteligentní a efektivní, ale navíc navržené tak, aby zvládalo ty nejnáročnější aplikační úlohy. PowerMax OS zahrnuje také integrovaný modul pro strojové učení, který umožňuje úložišti autonomii, využívá prediktivní analýzu a rozpoznávání opakujících se vzorců k maximalizaci výkonu bez další zátěže pro správu. Integrované strojové učení je jedinou nákladově efektivní cestou k využití pamětí SCM. Dell EMC je zároveň jedinou společností, která dokáže nabídnout inteligentní software úložiště na této úrovni – aktuálně napříč svou špičkovou, plně flashovou zákaznickou základnou v reálném čase analyzuje 425 miliard datových sad.

Úložiště PowerMax využívá také inline deduplikaci a vylepšenou kompresi zajišťující redukci dat v poměru až 5:1 a poskytuje špičkové zabezpečení, ochranu a odolnost. Dosahuje dostupnosti přes 99,9999 % a pomáhá tak zajistit nulové výpadky aplikací nezbytných pro chod podniku.

DELL EMCDell EMC VxBlock

Úložná řešení se stále častěji navrhují s konvergovanou infrastrukturou (CI), konkrétně se systémem Dell EMC VxBlock System 1000. Jako přední poskytovatel systémů konvergované infrastruktury dnes Dell EMC nabízí zákazníkům, kteří systém VxBlock 1000 používají, širší možnosti, takže mohou využívat rychlého, inteligentního a efektivního úložiště nově s podporou úložiště PowerMax s disky NVMe a úložnými poli XtremIO X2 All­Flash. Systém VxBlock tak boří fyzické hranice tradiční konvergované infrastruktury a nabízí podnikům ještě větší jednoduchost a flexibilitu, která jim pomůže zrychlit projekty transformace IT a digitální transformace. Pokud chtějí zákazníci implementovat úložiště PowerMax nebo systém VxBlock ve svém prostředí rychleji, mohou využít služeb Dell EMC ProDeploy Plus. Ty dokážou zajistit až o 66 % rychlejší nasazení a až o 49 % snižují nutnost kontaktovat technickou podporu. Zákazníci se také mohou rozhodnout pro program ProSupport Plus, který jim zaručí nejlepší podporu ve své třídě pro všechna prostředí a až o 75 % rychlejší reakci na servisní požadavky.

Replikace polí Dell EMC XtremIO a nová cena na základní úrovni

Úložným polím XtremIO X2 All-Flash se s novým operačním systémem XIOS 6.1 dostalo významné aktualizace a nyní mimo jiné nabízejí v oboru nejefektivnější replikaci v sítích WAN. Nativní replikace polí X2 zohledňující metadata je vysoce efektivní a poskytuje dodatečnou úroveň ochrany dat v aplikačních úlohách. Replikace polí XtremIO odesílá na vzdálený web pouze jedinečná data, takže se požadavky na šířku pásma snižují o 75 % i více, což šetří náklady na provoz sítě. Replikace polí XtremIO vyžaduje na webech pro obnovení po havárii až o 38 % méně úložného prostoru a funguje s předvídatelným výkonem, s kterým lze dosáhnout vytvoření bodu pro obnovení během 30 sekund.

Společnost Dell Technologies zároveň představila nový základní cenový model Dell EMC X2, ve kterém jsou náklady až o 55 % nižší než u předchozí generace. Úložná pole XtremIO využívají jedinečnou architekturu orientovanou na metadata s úplnými datovými službami, včetně inline snižování objemu dat (prostorově nenáročné kopie v paměti, deduplikace a komprese), a dokážou dosáhnout více než 99,999% dostupnosti. Nabízejí tak zákazníkům funkce podnikové třídy, jejichž ceny začínají na střední hladině.

Dell EMC PowerEdge MX

V druhé polovině roku 2018 uvede Dell EMC také PowerEdge MX, nové modulární řešení infrastruktury pro moderní datacentra. V návrhu využívá kinetickou infrastrukturu Dell EMC PowerEdge MX a umožní zákazníkům flexibilně konfigurovat a optimalizovat IT infrastrukturu pro nové a stále se měnící úlohy. Řešení PowerEdge MX je ideální pro zhuštěnou virtualizaci, softwarově definovaná úložiště a sítě, virtualizaci síťových funkcí (NFV) a analytická prostředí big data.

Dostupnost

Řešení Dell EMC PowerMax pro moderní datacentra a úložná pole XtremIO X2 s nativní replikací i systém VxBlock System 1000 s úložnými poli XtremIO X2 jsou již k dispozici. Podpora úložiště PowerMax v systému VxBlock System 1000 bude uvedena letos v létě. Globální dostupnost řešení Dell EMC PowerEdge MX je plánována na druhou polovinu roku 2018.

Související články

One Thought to “Úložiště pro moderní datacentra”

  1. […] Datová centra zůstávají nadále základem IT infrastruktury pro firmy i poskytovatele služeb. Investice do místních, hostovaných, nebo cloudových řešení neustále rostou. Síťová infrastruktura je vždy nepostradatelnou součástí zajišťující propojení uvnitř racků i mezi racky datových center, mezi jednotlivými datovými centry, ale i s hraničními zařízeními, a konečně i se samotnými uživateli. Implementace vizualizačních a automatizačních technologií přitom od základu mění architekturu datových center, směrem k virtualizaci a zrychluje propojení výpočetní vrstvy a úložišť. To se projevuje v celém rozsahu od hyperkonvergovaných až po hyperškálovaná prostředí. […]

Leave a Comment