Společnost Huawei oznámila „průmyslový rekord“ s hodnotou PUE 1,111

Smart Modular Data Center 5.0

Společnost Huawei prohlásila, že její modulární datové centrum dosáhlo v oboru rekordní energetické hodnoty.

Inteligentní modulární datové centrum společnosti dosáhlo roční účinnosti využití energie (PUE) 1,111 v testech prováděných čínským institutem Cloud Computing & Big Data Research Institute a místní IT skupinou The Green Grid China (TGGC).

Huawei uvádí, že jde o vylepšení oproti předchozímu záznamu 1,245, zaznamenanému v listopadu 2018. Ve skutečnosti jsou hodnoty PUE nižší, než jaké byly hlášeny: zejména 1,018 PUE od datového centra Boden Type financovaného EU ve Švédsku, které tvrdí, že je nejefektivnější zařízení na světě.

Údaj 1,018 spoléhal na chladné klima Švédska, které odstranilo potřebu jakýchkoli chladičů s pohonem. Využilo také nové schéma „holistického chlazení“, které přizpůsobilo odvod tepla jednotlivým částem datového centra přesně podle tepla, které zde vzniká.

Naproti tomu údaj Huawei pokrýval teploty v rozmezí od –5 ° C do 35 ° C, aby testoval PUE v různých klimatických podmínkách a zatížení. Podle společnosti Huawei byly skutečné údaje vypočítány pomocí koeficientů distribuce klimatu pro různé regiony, aby se v každém daném regionu získal roční průměr PUE. Výsledky však byly provedeny na místě s venkovním prostředím simulovaným laboratoří Enthalpy.

Metrika PUE dělí celkovou spotřebu energie datového centra zátěží IT a dává představu o přebytečném výkonu používaném v jiných oblastech, většinou chlazení. Když byl PUE poprvé navržen, většina datových center byla nadměrně chlazena a někdy používala více energie na chlazení, než dodávala do stojanů, což vedlo k PUE 2,0 nebo více.

Huawei tvrdí, že současný průměr je kolem 1,5, takže tento PUE 1,111 by vedl k významnému celkovému snížení výkonu o 25 procent.

Zdroj: datacenterdynamics.com

@RadekVyskovsky

Související články

Leave a Comment