Solární čluny s umělou inteligencí nabité GPU a navržené tak, aby obcházely předpisy o umělé inteligenci

BlueSea Frontier Compute Cluster

Del Complex, tajnůstkářská společnost zabývající se výzkumem umělé inteligence, navrhla militarizované čluny na solární pohon, nabité GPU, které by mohly přesunout výcvik umělé inteligence do mezinárodních vod, jako způsob, jak se vyhnout regulacím umělé inteligence vyplývajícím z nedávného výkonného nařízení prezidenta Bidena a dalších na AI Safety Summit ve Velké Británii.

Tento bizarní návrh se objevil v tweetu spolu s obrázky a diagramy BlueSea Frontier Compute Cluster (BSFCC), který je popsán jako „suverénní národní stát pro inovace a akceleraci“.

Každé plavidlo by obsahovalo více než 10 000 GPU Nvidia H100 pro provádění výpočtů umělé inteligence na moři, „bez regulačního dohledu“ a hlídané soukromou armádou rekrutovanou z běžných vojenských sil.

„Rychlé tempo umělé inteligence vedlo k narychlo vypracovanému vládnímu nařízení,“ uvádí web Del Complex. „Del Complex předvídal tuto nevyhnutelnost a navrhl řešení připravené k vyplutí. BlueSea Frontier Compute Cluster (BSFCC) – průkopnický podnik v mezinárodních vodách, který spojuje špičkovou technologii s bezkonkurenční autonomií.”

Příspěvku se dostalo velké pozornosti a lidé, jako je legendární herní technolog John Carmack, se vrhli na to, aby tento koncept nakopli a zaměřili se na otázky, jako jsou náklady a požadavky na energii.

Společnost tvrdí, že 10 000 Nvidia DGX H100 by stálo kolem 300 milionů dolarů a potřebovalo by asi 100 MW energie, což je ale mnohem více, než by mohla poskytnout solární energie z člunu této velikosti.

Pozdější příspěvky na X/Twitter vysvětlily, že plavidla by využila „vlastní chladicí schopnosti oceánského proudu“ spolu s řešeními pro skladování energie a také dvěma plynovými turbínami a jednou parní turbínou SST-600 v elektrárně s kombinovaným cyklem.

Příběh obsáhle popsal Tom’s Hardware, ale Vice Motherboard se dostal až na konec a našel stopy, které odhalily, že projekt může být druh satiry, vytvořený umělcem a programátorem Sterlingem Crispinem, producentem NFT.

Návrh vypadal od začátku divně. Del Complex tvrdí, že operuje z podzemních bunkrů v Nevadě, kde prý pracuje na rozhraních mozek-počítač, která integrují umělou obecnou inteligenci (AGI) přímo do mozku. Na jeho prodejní stránce je seznam zboží včetně klobouků a košil spolu s paletami GPU, které se vyprodaly.

Web Del Complex obsahuje stránku znepokojivých obrázků „archivních médií“.

Na základě vlastního popisu Del Complex jako „společnosti pro alternativní realitu“ kontaktovala Vice Motherboard Crispina, který propagoval Del Complex tweetem, ve kterém oznámil, že byl ve společnosti zaměstnán šest měsíců.

Motherboard poslal otázky o povaze projektu a Crispin odpověděl jako výzkumník Del Complex: „Jedním z hlavních problémů s Bidenovým výkonným nařízením a dalšími nedávnými předpisy je, že se příliš silně zaměřují na tréninkovou vrstvu a hardware, spíše než aplikační vrstvu. Vezměte si, že dnešní superpočítač jsou kapesní hodinky zítřka. A vládní regulace má tendenci zaostávat za dobou, nikoli ji předbíhat.“

Nejreálnější částí projektu se zdá být „náborová kampaň“ spuštěná na LinkedIn a ze stránky Del Complex. V prvním kroku „onboarding“ jsou žadatelé instruováni, aby souhlasili s tím, že se zaváží ke kultovní firemní kultuře, souhlasí s tím, že „Toto je víc než jen práce, je to, kdo jsem“, a zavázali se mlčet o projektech společnosti a slíbili, že budou sledovat u členů týmu „známky neloajality“.

Web Del Complex hostí dokument PDF, který shrnuje názory uchazečů o práci ve společnosti, z nichž většina by ráda pracovala na systémech AI zbraní nebo na AI, které by mohla potlačovat lidi.

Crispin kontaktovaný DCD řekl: „Zpráva o transparentnosti kariéry jsou všechno skutečná data od skutečných uchazečů o práci zveřejněná na LinkedIn asi před 5 měsíci. Del Complex je ‘korporace alternativní reality’, ale má nohy v obou světech.”

Po článku Motherboardu Crispin tweetoval, aby objasnil „dezinformace“:

„Del Complex je právně uznávaná korporace. Pracuji tam na plný úvazek jako výzkumník. Nezabývám se satirou. Pokud mě znáte, víte, že jsem upřímný člověk s intenzivním přesvědčením.”

„Del Complex vyrábí hmotné, digitální, nehmotné, rhizomatické a hyperstituční produkty. Del Complex je sám o sobě popisován jako korporace alternativní reality. Je vaší úlohou orientovat se v tom a v povaze jejich produktů.”

DCD zavolalo na telefonní číslo na webu Del Complex, aby se zeptalo na práci, ale nedostalo žádnou odpověď.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment