Servery, co využívají neuronové sítě vylepšeny

PowerEdge Server Solutions

Dell EMCSpolečnost Dell EMC zdokonalila své portfolio nejprodávanějších serverů na světě. Servery PowerEdge mají zjednodušenou správu a také díky zvýšení výkonu nabízejí flexibilnější platformu s vyšší úrovní zabezpečení a optimalizace pro každodenní i komplexní aplikační úlohy. Tato vylepšení serverů PowerEdge a řešení OpenManage pro správu systémů ještě více posilují zabezpečenou, škálovatelnou výpočetní platformu, a navíc prostřednictvím neuronových sítí využívají umělou inteligenci.

Podle nedávného průzkumu společnosti IDC zůstává společnost Dell EMC i nadále jedničkou na trhu serverů na platformě x86 z hlediska příjmů i počtu dodaných jednotek. Nové vylepšení serverů Dell EMC PowerEdge a řešení Dell EMC OpenManage pro správu systémů má nejen tuto pozici nejprodávanějších serverů na světě dále upevnit, ale také poskytne větší kontrolu nad správou serverové infrastruktury a umožní zmírnit hrozby, a to díky zvýšení výkonu a škálovatelnosti. Servery PowerEdge jsou vhodným základem pro iniciativy zákazníků v oblasti cloudu, analýzy a softwarově definovaného datacentra.

PowerEdge je připraven na ještě více operací

Uvedení nové architektury FlexSelect Manage v serverech PowerEdge přináší nové flexibilní možnosti volby mezi různými funkcemi řešení OpenManage Enterprise. Nová architektura snižuje počet konzolí a dále zvyšuje efektivitu správy. Vylepšení se dočkalo i rozhraní Dell EMC RESTful API. To nyní umožňuje řízení ještě většího počtu serverových operací a zařízení a nově také možnost spravovat servery přímo v operačním systému jako doplňku k typické síťové správě. I díky tomu lze jednodušeji integrovat servery PowerEdge do stávajících procesů, a získat tak konzistentnější správu serverů.

Aplikace OpenManage Mobile navíc nabízí nové možnosti prostřednictvím rozšířené reality. V grafickém znázornění je možné vidět, kde přesně ve firemním prostředí dochází k incidentu. Na základě toho lze následně stanovit oblasti, na které je nutné se zaměřit. Navíc lze tyto situace z mobilního zařízení rychleji řešit. Oproti ručnímu zpracování serverových protokolů lze omezit počet kroků a zkrátit čas nutný k údržbě serverů o 28 %. Dell EMC úzce spolupracuje s Intelem, a tak mohou servery PowerEdge zjišťovat, monitorovat, konfigurovat a aktualizovat podporovanou trvalou paměť Intel Optane DC a diskové jednotky Intel Optane DC SSD prostřednictvím správy v řešení OpenManage bez agentů. To šetří čas při jejich správě, protože je možné tyto konfigurace bez dalšího ručního zásahu replikovat mezi více servery.

Škálovatelná ochrana a šifrování s lepší správou

Nový nástroj OpenManage Secure Enterprise Key Manager potom umožňuje škálování ochrany dat a zjednodušení správy samošifrovacích jednotek (SED). Centrálně lze tak spravovat klíče samošifrovacích jednotek a zvýšit zabezpečení dat na úrovni jednotek i serverů. Další novinkou je funkce OpenManage FlexSelect Secure poskytující flexibilitu přizpůsobovat a škálovat řešení zabezpečení podle potřeb. A konečně nové možnosti zabezpečení a šifrování přidané do integrovaného řadiče Dell Remote Access Controller (iDRAC) poskytují flexibilitu umožňující komunikaci mezi komponenty serveru a externí připojení na základě zákazníkem definovaných zásad zabezpečení.

Výkon narostl o 40 %

Servery PowerEdge jsou osazeny novými škálovatelnými procesory Intel Xeon 2. generace. Poskytují vyšší výkon, a nabízejí nárůst výkonu pro základní aplikace až o 40 %. Ladění systému BIOS s použitím konfiguračních profilů optimalizovaných pro aplikační úlohy potom umožňuje nakonfigurovat optimální výkon při přidávání nových technologií nebo aplikačních úloh. Navíc, podle nových srovnávacích testů (SAP Sales & Distribution Standard Application Benchmark) dokáže jeden server Dell EMC PowerEdge R940 souběžně podporovat 69 500 uživatelů. Oproti serveru PowerEdge R930 to představuje nárůst počtu uživatelů podporovaných na jednom serveru o 60 %.

Serverům pomáhají i neuronové sítě

Nová trvalá paměť Intel Optane DC urychluje aplikační úlohy, jako jsou databáze v paměti, virtualizace a analýza dat. V systému Microsoft SQL Server 2019 Preview virtualizovaném pomocí řešení VMware ESXi umožňuje server PowerEdge R740xd s trvalou pamětí Intel Optane DC zpracovat až 2,7krát více transakcí než při používání jednotek NVMe. Předem připravená řešení Dell EMC Ready Solutions umožňují rychleji získávat poznatky v aplikacích využívajících vysoký výpočetní výkon a umělou inteligenci. Nová technologie Intel Deep Learning Boost usnadňuje používání paralelního scénáře, jako je hluboké učení, a nabízí téměř třikrát rychlejší inferenci v neuronových sítích.

Podporu těchto nových funkcí zajišťuje portfolio řešení Dell EMC OpenManage pro správu systémů, které snižuje složitost a umožňuje zákazníkům snadnou správu jejich infrastruktury. Jedním ze základních prvků portfolia PowerEdge je také řadič iDRAC, který umožňuje automatizaci postupů nasazení, konfigurace, aktualizace a údržby serverů.

Související články

Leave a Comment