SaaS společnost Blackbaud uzavírá čtyři datová centra, protože se přesouvá do cloudu

datové centrum cloud kolokace

Společnost Blackbaud zabývající se softwarem jako službou uzavřela čtyři datová centra, protože pokračuje ve svém přesunu do cloudu.

Společnost vyvíjí CRM, SQL databáze a analytický software pro neziskové organizace.

Blackbaud vykázal ve čtvrtém čtvrtletí růst tržeb o 10,8 procenta, ale po celý rok 2022 tiše propouštěl zaměstnance.

“Důsledně jsme spravovali naše největší výdaje, což jsou náklady na ‘lidi’,” řekl generální ředitel Mike Gianoni v rozhovoru o zisku.

“Kromě toho jsme znovu vyjednali některé z našich největších smluv s dodavateli, jako jsou Microsoft Azure a AWS, a současně jsme snížili naši stopu uzavřením čtyř datových center v loňském roce.”

Gianoni neuvedl podrobně rozsah nasazení cloudu, ale řekl, že „sestavení na AWS a Azure je stále větší“ a dodal, že „jsou [jako] platforma pro prostředí datového centra, takže je to méně složité než mít čtyři kolokační datová centra.”

Finanční ředitel Tony Boor dodal: “Uzavřeli jsme čtyři datová centra. Tato nová jednání nám pomohou, protože očividně přesouváme větší objem na poskytovatele cloudu třetích stran. Stále máme několik dalších datových center a sítí k uzavření.”

Tato zpráva přišla ve stejný týden, kdy Uber oznámil, že zavře svá datová centra a přesune se do cloudů provozovaných společnostmi Google a Oracle.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment