Rozšíření Open Networkingu na podporu digitální transformace

Dell EMC

networking-s-series-s4048t-on-s4048-on-s5000-right-heroDell EMC rozšiřuje Open Networking o nové špičkové možnosti, služby a implementační funkce pro budování infrastruktury, které zákazníkům pomáhají s digitální transformací.

„Podniky a poskytovatelé služeb procházejí významnou transformací,“ řekl Tom Burns, senior viceprezident pro řešení pro sítě, podnikovou infrastrukturu a poskytovatele služeb. „Naše řešení Open Networking a Ready Nodes urychlují transformaci, zvyšují pružnost, snižují náklady a umožňují nové služby a aplikace.“

Dell EMC S4200-ON – zvýšení výkonu ToR  switchů a zpřístupnění Open Networkingu pro propojení datových center

Switch Dell EMC S4200-ON  platformu 10/100GbE switchů pro datová centra s funkcemi deep-buffer a deep-table, která je navržena pro nasazení jako ToR switch a propojení datových center, což je oblast, v níž se dříve používala výhradně speciálně navržená síťová řešení.

Dell EMC S4200-ON nabízí:

  • 500krát větší vyrovnávací paměť než standardní platformy 10/100GbE switchů Dell EMC, která urychluje datové přenosy v rámci datového centra (east-west) a zvyšuje výkonnost distribuovaných aplikací, a je proto ideální volbou pro virtualizovaná prostředí
  • Až 15x větší paměť pro uchovávání datových struktur, např. při propojování datových center či plná internetová routovací tabulka, v porovnání se standardními DellEMC 10/100Gb platformami
  • Až 10násobné navýšení výkonu pro prostředí big data ve srovnání se standardními platformami Dell EMC ToR switchů
  • Až 2-3x větší úspora nákladů pro aplikace sloužící pro připojení do WAN sítí v porovnání s proprietárními routovacími platformami

Rychlejší zavádění standardu 25GbE v datových centrech

Nová generace sítí založených na standardu 25GbE je navržena tak, aby umožňovala plnit tyto neustále se zvyšující požadavky na síťový a výpočetní výkon. Společnost Dell EMC nabízí zákazníkům dvě možnosti upgradu v souladu s jejich plány pro zavádění standardu 25GbE:

  • První možnost upgradu je založena na novém 25/100GbE switchi Dell EMC S5048 a je určena pro zákazníky, kteří chtějí rozšířit své stávající prostředí 10GbE a současně požadují okamžitě dostupnou možnost přejít na standard 25GbE, až to bude kvůli výkonu zapotřebí. Až budou připraveni, stačí zákazníkům jednoduše upgradovat síťové karty ze standardu 10GbE na standard 25GbE, nebo upgradovat na výkonnější servery s nativní podporou standardu 25GbE, a připojit je ke switchi S5048, který už je na standard 25GbE připraven.
  • Druhá možnost je určena pro zákazníky, kteří potřebují maximální výpočetní a síťový výkon. Kombinuje servery Dell EMC PowerEdge 14G, síťové karty s podporou standardu 25GbE a nedávno představený switch S5148 založený na operačním systému OS10. Switch S5148, který je zpětně kompatibilní se standardem 10GbE, poskytuje v kombinaci s operačním systémem OS10 Enterprise Edition špičkovou infrastrukturu hraničních sítí a funkce pro prostředí privátních cloudů.

Automatizace datových center pomocí nových funkcí pro infrastrukturu

Společnost Dell EMC vylepšila svůj software OS10 Open Networking Enterprise Edition prostřednictvím nových služeb SmartFabric Services. Služby SmartFabric Services, které jsou navržené pro privátní cloudy, hyperkonvergovanou infrastrukturu a prostředí úložišť, zjednodušují a automatizují vytváření, nasazení a správu infrastruktury datových center.

To mimo jiné zahrnuje:

  • Autonomní služby infrastruktury pro vytváření a správu infrastruktury založené na architektuře leaf-and-spine
  • Automatizaci zohledňující stav sítě pro škálování provozu infrastruktury oběma směry, která umožňuje bezobslužné rozšíření, zajišťuje ověřování topologie a nabízí pomoc s upgradem
  • Autonomní a škálovatelné samoobslužné vytváření, správu a opravy infrastruktury
  • Správu všech přepínačů v infrastruktuře v rámci jedné konzoly jako jednoho logického zařízení

Rychlejší zavádění softwarově definovaných sítí WAN pro podniky a poskytovatele služeb

Společnost Dell EMC vytvořila tři nové uzly Ready Node pro softwarově definované sítě WAN (SD-WAN), které zákazníkům z řad poskytovatelů služeb pomáhají rychleji uvádět řešení na trh a podnikovým zákazníkům zjednodušují nasazení. Nabízejí funkce SD-WAN na klíč prostřednictvím předem ověřených a předem integrovaných řešení, která kombinují infrastrukturu Dell EMC a software SD-WAN od společností Silver Peak Systems, VeloCloud Networks a Versa Networks. Tyto uzly Ready Node, jejichž architektura je navržena a otestována tak, aby odpovídala standardům společnosti Dell EMC, umožňují zákazníkům rychle nasazovat nákladově efektivní řešení a služby SD-WAN.

Dostupnost:

Očekává se, že přepínače Dell EMC S4200-ON a S5048-ON spolu se softwarem OS10.4 budou dostupné ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku.

Uzly Ready Node se softwarem Silver Peak Systems a Versa Networks pro sítě SD-WAN jsou již nyní dostupné. Balíček softwaru SD-WAN od společnosti VeloCloud Networks pro uzly Ready Node se očekává ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Související články