QuiX Quantum & QMware postaví kvantové datové centrum v nizozemském Enschede

QuiX Quantum's photonic quantum processor

Nizozemská kvantová počítačová firma QuiX Quantum má ve svém sídle v Enschede vybudovat datové centrum.

QuiX Quantum a QMware budou spolupracovat na vývoji „první plně integrované hybridní kvantově-klasické platformy“. Podle QuiX bude hybridní architektura „integrovat infrastrukturu vysoce výkonných počítačů (HPC) s nativní technologií kvantových počítačů”.

Očekává se, že nové datové centrum bude plně funkční pro komerční aplikace v srpnu 2023. Podrobnosti týkající se specifikací datového centra nebo nasazovaného hardwaru nebyly sdíleny.

QMware umístí na místě hardware HPC s fotonickou technologií QuiX Quantum při pokojové teplotě. Různé typy hardwaru budou integrovány s přístupem ke sdílené paměti prostřednictvím proprietárního softwaru QMware.

QMware bude využívat širokopásmové připojení optických vláken s nízkou latencí k přímému připojení infrastruktury HPC se simulovaným a nativním kvantovým hardwarem.

„Věříme, že jednotky Photonics Quantum Processing Unit od QuiX Quantum, integrované do hybridních Quantum High-Performance Computers společnosti QMware, jsou jednou z nejslibnějších technologií poskytujících komerčně udržitelnou kvantovou výpočetní výhodu,“ řekl George Gesek, technologický ředitel a spoluzakladatel společnosti QMware.

Dr.-Ing. Stefan Hengesbach, generální ředitel společnosti QuiX Quantum, dodal: „Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s QMware na tomto průlomovém projektu. Jsme plně odhodláni zpřístupnit nativní kvantový hardware pro rané průmyslové aplikace. Technologie QuiX Quantum dnes činí integraci kvantového hardwaru do stávajících datových center realitou.“

Společnost QuiX Quantum se sídlem na univerzitě v Twente byla založena v roce 2019. Společnost QMware byla založena také v roce 2019, ale sídlí v St. Gallen ve Švýcarsku a nabízí kvantový hardware, kvantové simulátory a nástroje a služby pro vývoj softwaru. Poskytuje také přístup ke svému hardwaru prostřednictvím cloudového portálu, který zahrnuje více než 40 qubitových systémů.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment