Projekt WindCores nasazuje malá datová centra uvnitř větrných turbín

WindCORES datacenter

WestfalenWind-Group prosazuje své plány na uvedení datových center do větrných turbín.

Projekt WindCores, navržený dceřinou společností nazvanou WestfalenWind IT, provozuje malé datové centrum v turbíně již více než rok, s pomocí univerzity v Paderbornu. Společnost plánuje rozšiřovat iniciativu a obrátila se pro servery a úložiště na Fujitsu a Green IT Systems pro správu hostingových a cloudových služeb.

“V mnoha větrných turbínových věžích je dostatek prostoru pro IT a infrastrukturu, což umožňuje distribuovat do budoucna nízkoemisní datová centra,” uvedl Dr. Gunnar Schomaker, spoluzakladatel WestfalenWind IT Group.

“Díky společnosti WindCores mohou poskytovatelé, jako je Green IT, nabídnout svým zákazníkům nové odlišení portfolia cloudových služeb, které také profitují z nízkých nákladů na energii a udržitelnost a snížení celkové uhlíkové stopy.”

Christian Hoffmeister, ředitel CIO společnosti Green IT, dodává: “Jsme zaměřeni na dodávku udržitelných, energeticky úsporných a nákladově efektivních IT řešení pro naše zákazníky. Bohužel většina datových center využívá značné množství energie z fosilních paliv nebo jaderné energie, podpořena generátory naftových motorů v případě přerušení dodávky elektřiny. Řešení WindCores, které nabízí firma WestfalenWind IT, je logickým způsobem, jak zajistit dodávky uhlíkově-neutrálních služeb.”

Každá větrná turbína je 13 metrů široká a 150 metrů vysoká a pojme čtyři protipožární IT bezpečnostní skříně pro 62 racků. V oblasti informačních technologií nainstalovaly společnosti WestfalenWind IT a Green IT servery společnosti Fujitsu Primergy a systémy pro ukládání dat Eternus.

Dosud 92 procent výkonu potřebného datovým centrem pocházelo z větrné turbíny nad ním, zařízení bylo připojeno k dvěma nezávislým poskytovatelům elektřiny, aby pokračovala v provozu v období nízkého větru (nebo extrémně vysokých větrů, kdy jsou turbíny odstaveny).

Partneři tvrdí, že malá zařízení budou splňovat standardy Tier III s úrovní spolehlivosti 99,98 procent.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment