Ohleduplná datová centra pro SmartCity

MIRIS vybrala technologii Nokia AirFrame Open Edge

NOKIASpolečnost MIRIS vybrala technologii Nokia AirFrame Open Edge pro nasazení udržitelných sítí datových center v celém severském regionu.

Společnost Nokia oznámila, že společnost MIRIS, přední norská realitní a technologická firma, zavede technologii datových center AirFrame Open Edge, která bude podporovat poskytování služeb Smart City v obchodních parcích a obytných oblastech. Společnost MIRIS plánuje vybudovat datová centra v přibližně 20 městských lokalitách v Norsku v roce 2019, po nichž bude následovat širší zavedení v celém severském regionu.

Městské obce a místní průmysl nemovitostí budou hostit infrastrukturu, která bude podporovat první datová centra. Mnoho z těchto datových center bude recyklovat přebytečné teplo a bude ho používat v domácích domácnostech a firmách.

Společnost Nokia vyvíjí a dodává služby výpočetní techniky, které podporují celou řadu inovativních aplikací Smart City a Internetu věcí, včetně připojených vozidel, her, masivního video výpočtu a dalších náročných místních aplikací. Nokia Open Edge je první serverová platforma x86 v zabezpečeném kompaktním balení vhodném pro drsné prostředí a všechny obchodní segmenty včetně podnikání.

Generální ředitel společnosti MIRIS Jan Gunnar Mathisen řekl: „Společnost MIRIS je průmyslovým partnerem společnosti Nokia se severskou značkou a s globálním dosahem, který může poskytnout kompletní řešení datových center, což nám umožňuje volně se soustředit na vývoj, prodej a nasazení tohoto konceptu.“

Jerome Julien, vedoucí podnikových partnerů společnosti Nokia, uvedl: „Datová centra spotřebovávají až 5 % světové energie. Na tomto rychle rostoucím trhu datových center jsme potěšeni, že spolupracujeme s MIRIS na takovém inovačním přístupu, který přináší žádoucí Aplikací Smart City a IoT a současně pomáhá snížit celosvětový dopad těchto center na životní prostředí.“

Společnost Nokia poskytuje kompletní řešení AirFrame včetně hardwaru Open Edge, AirFrame Data Center Manager a Cloud infrastruktury pro IoT a aplikace v reálném čase, stejně jako profesionální služby pro fázi návrhu.

Související články

Leave a Comment