NTT otevírá datové centrum v Johannesburgu

NTT Global Data Centers

Datové centrum Johannesburg 1, které se nachází na 21 Sterling Road ve městě Samrand, bude po úplném vybudování poskytovat kapacitu 12 MW na ploše 6 000 m2. První fáze nabízí 3 000 m2 a 6 MW.

Nové zařízení používá systém chlazení vodou s uzavřenou smyčkou se vzduchem chlazenými chladiči, což znamená, že voda protékající chladicími systémy se neodpařuje.

„Jsme neuvěřitelně hrdí na to, že investujeme v Johannesburgu a rozšiřujeme naše globální datová centra do Jižní Afriky. Tato země tvoří významnou část růstové strategie NTT, protože nadále podporujeme digitální transformaci Afriky. Otevření Johannesburg 1 přispěje k hospodářskému růstu a sociálnímu rozvoji regionu, protože naši klienti utvářejí zemi zítřka,“ řekl Florian Winkler, generální ředitel Global Data Centers EMEA, NTT Ltd.

JOH1, který byl oznámen v roce 2020 v rámci Dimension Data, měl být původně otevřen v dubnu tohoto roku.

„Naše přítomnost v Africe je podpořena významnými digitálními změnami, které vidíme na celém kontinentu. Společnosti poskytující nové digitální služby potřebují prostor v datových centrech s vysokou hustotou výkonu, globální konektivitou, neutralitou operátorů, přístupem k cloudové síti a podporou na místě, aby mohly pokračovat v růstu,“ dodal Michael Abendanon, ředitel Global Data Centers EMEA, NTT Ltd.

Dimension Data v současnosti provozuje 11 datových center s celkovou IT kapacitou až 10 MW po celé Africe. Začátkem tohoto roku utrpělo jedno z těchto starších zařízení v Johannesburgu výpadek po selhání chlazení.

V roce 2022 byly spuštěny závody NTT v Německu, Španělsku, Indonésii a Indii, rozšiřují se stávající lokality ve Velké Británii a Švýcarsku a oznamují se plány na nová datová centra ve Vietnamu a Japonsku.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment