Nové servery pro podniky využívající technologie s umělou inteligencí

Nové servery pro podniky

Umělá inteligence a strojové učení dnes umožňují podnikům řešit komplexní problémy, které dříve nedokázaly. Stejně tak mění podobu celé IT infrastruktury firem. Avšak podle studie analytické společnosti Gartner pouze 4 % IT ředitelů říká, že umělou inteligenci využívají ve výrobním procesu. Toto číslo ale bude v budoucnosti strmě narůstat. Nové typy datového provozu, workloadů a nová podoba firemních vztahů může způsobit IT oddělení problémy ve správě podnikového systému. Aby se moderní organizace těmto překážkám v budoucnu vyhnuly, představila společnost Cisco nové servery Cisco UCS, které jsou speciálně navržené pro workloady spojené s umělou inteligencí a strojovým učením. Nové servery zrychlují hloubkové učení, které využívá neuronové sítě a velké datové sety. Hloubkové učení tak může trénovat počítače pro komplexní úkoly.

Servery jsou vybaveny výkonnými grafickými procesory NVIDIA, které jsou navrženy pro zrychlení nejznámějších softwarových stacků strojového učení. Datoví vědci a vývojáři mohou zkoušet strojové učení přímo ve svém laptopu, avšak hloubkové učení vyžaduje mnohem více výpočetního výkonu. Potřebuje architekturu, která je schopna zpracovávat obrovské sety dat a stejně tak i nástroje, které dají datům smysl, aby mohla být využita pro další učení. Proto společnost Cisco spolupracuje se svými partnery, aby mohla uvést na trh technologie pro nejpoužívanější nástroje využívající strojového učení. I díky tomu mohou její zákazníci zrychlovat nasazení těchto technologií, a zároveň dříve získávat klíčové výsledky analýz.

S představením serverů Cisco UCS C480 ML nyní společnost nabízí kompletní řadu výpočetních jednotek pro každou fázi životního cyklu umělé inteligence a strojového učení. Pokrývá tak sběr a analýzu dat na okraji sítě, datovou přípravu a trénink v datových centrech i konečnou podobu komunikace se zákazníky v reálném čase.

Související články

Leave a Comment