Next Generation Networking & Security

Next Generation Networking & Security

Společnost PROFIcomms (Value Added Distributor) uspořádala seminář, jehož hlavním tématem byly nové trendy v oblasti datových center a sítí – zejména Open Networkingu a bezpečnosti ve virtualizovaném a fyzickém prostředí. Téma semináře vystihuje trendy poslední doby v oblasti networkingu, o kterých se diskutuje po celém světě.

V příjemném prostředí Wellness hotelu Step společnost přivítala své partnery i ty, kteří by chtěli s tímto VAD spolupracovat. Jednalo se již o druhý ročník zajímavé akce, která byla určena především pro správce sítí a pracovníky z oblasti telekomunikací a datových center. Přednáškami a zajímavými informacemi nabitý program začal hned zrána a pokračoval až do odpoledních hodin, kdy byl zakončen večeří a tombolou, když před tím mohli účastníci vyzkoušet i vyhlášené pražské wellness centrum.

Celý seminář zahájil Ing. Petr Dorociak, obchodní ředitel společnosti PROFIcomms, když představil řešení Open Networking pro datová centra, Enterprise, ISP a Telco. Pokračoval pak představením portfolia a aktivit společnosti PROFIcomms, jako VAD, distributora s přidanou hodnotou. Upozornil na to, že PROFIcomms je spolehlivým dodavatelem instalačních firem, systémových integrátorů, obchodních, telekomunikačních firem, ISP a spolupracuje s projektanty i projekčními firmami. Svým obchodním partnerům pak poskytuje nadstandardní technickou, aplikační a obchodní podporu při návrhu a realizaci projektů.

„Nejdůležitějším faktorem je především dlouhodobý partnerský vztah se zákazníky,“ řekl obchodní ředitel společnosti PROFIcomms Petr Dorociak ve své úvodní přednášce. „Produkty společnosti PROFIcomms jsou dodávány do oblasti podnikových, metropolitních sítí a kamerových systémů prostřednictvím distribučních kanálů, které tvoří systémoví integrátoři, instalační firmy a reselleři. Významná část námi nabízených produktů je přímo určena pro poskytovatele internetových služeb (ISP) a telekomunikační operátory.“

Semináře se osobně zúčastnili zástupci zahraničních výrobců: ADVA Optical Networks, Cumulus, Edge-Core Networks, Hillstone Networks, IP Infusion, Open Computing Project a Pica8. V současné době PROFIcomms zastupuje na našem trhu úctyhodných 35 značek, je distributorem aktivních prvků, specializuje se především na oblasti podnikových, metropolitních, telekomunikačních sítí a kamerových systémů.

Zástupci jmenovaných společností dostali slovo a prezentovali svá nová i inovativní řešení během přednášek po celý den. Součástí prezentací byly také workshopy, na kterých se zájemci a zákazníci mohli přímo v reálu seznámit s nabídkou jednotlivých výrobců a diskutovat vhodná řešení pro projekty, která se svými klienty chystají nebo připravují. Součástí přednáškového maratonu pak byla možnost předvedení některých produktů a řešení. Prospěšné pro všechny zúčastněné partnery pak jistě byla i panelová diskuze se všemi zúčastněnými řečníky i s odborníky ze společnosti PROFIcomms.

Přes padesát účastníků této konference odcházelo spokojeno se získanými vědomostmi a informacemi o novinkách z oblasti networkingu, zabezpečení sítí, datových center i dalších různých řešení. Účastníci se také dozvěděli i o dalších technických školeních a specializovaných seminářích, které pro své partery PROFIcomms pořádá a organizuje po celý rok.

Společnost PROFIcomms působí již od svého vzniku v roce 1993 na českém i slovenském trhu jako distributor aktivních prvků pro podnikové, metropolitní, telekomunikační, průmyslové datové sítě a kamerové systémy. Jako distributor s přidanou hodnotou nabízí svým zákazníkům širokou obchodní podporu při návrhu a realizaci komplexních projektů, exkluzivitu značek a nadstandardní technickou podporu (např. doručení náhradní jednotky do šesti hodin od nahlášení poruchy, podporu 24/7/365, zápůjčky pro otestování, na vyžádání služby technika v místě instalace a další).

Související články

Leave a Comment