Nedostatek kabelových lodí mění plány na optický kabel pod jezerem Ontario

Crosslake Fibre

Maple Leaf Fibre, kanadský projekt pokládky optických kabelů mezi Kingstonem, Torontem a Montrealem, upustil od plánu položit kabel pod jezerem Ontario kvůli nedostatku kabelových lodí.

Oznámený v roce 2018 jako společný podnik mezi Metro Optic a Crosslake Fiber spolu s Utilities Kingston měl být kabel pozemní mezi Kingstonem, Ontariem a Montrealem a pod jezerem Ontario na západ od Kingstonu do Toronta.

Nedostatek plavidel pro pokládání kabelů však vedl ke změně plánů, přičemž celý kabelový systém má být nyní pozemní, vedoucí z Toronta přes Kingston do Montrealu.

Fergus Innes, obchodní ředitel Crosslake se sídlem v Torontu, řekl: „Dostupnost plavidel je jedním z důvodů, proč jsme přešli od podmořského designu k úplné pozemní stavbě na našem projektu Maple Leaf Fiber.“

Společnosti ještě v únoru plánovaly instalaci na dně jezera Ontario. Projekt je již zpožděn, původně měl být dokončen v roce 2019.

V roce 2019 Crosslake Fiber položil kabel mezi Torontem a New Yorkem.

Podle ISCPC je na světě kolem 60 kabelových lodí. Podle výroční zprávy o průmyslu 2021/2022 SubTel Forum nebyly v letech 2004 až 2010 po přebytku investic na přelomu tisíciletí dodány žádné nově postavené kabelové lodě. V letech 2011 až 2020 bylo dodáno pouze pět lodí.

Zpráva uvádí, že nové lodě nejsou přidávány stejným tempem, jako jsou starší lodě vyřazovány. Pouze osm lodí je mladších 18 let, přičemž většině z nich je mezi 20 a 30 lety. 19 je starší 30 let a jedna je starší 50 let.

V roce 2020 pobočka Orange Orange Marine uvedla, že postaví novou kabelovou loď navrženou tak, aby pomáhala udržovat jak optické, tak napájecí kabely, která má být uvedena na trh v roce 2023, aby nahradila 40 let starý C/S Raymond Croze.

V tomto roce SBSS spustila novou loď CS Fu Tai. Společnost SBSS, postavená ve Španělsku v roce 2007 jako offshore stavební plavidlo, koupila CS Fu Tai v roce 2021 a přeměnila ji na plavidlo na míru.

Jihoafrická společnost Mertech Marine nedávno oznámila vyřazení lodi MV Lida. Plánuje nahradit plavidlo, ale zatím neučinila žádné oznámení.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment