MCF zahájilo kampus estonského datového centra, největšího v pobaltských zemích

Minister Kaimar Karu and MCF CEO Kurt Evert

Estonský ministr zahraničního obchodu a informačních technologií Kaimar Karu oficiálně zahájil výstavbu první fáze kampusu datového centra MCF Group Estonsko OÜ.

Zařízení za 100 milionů eur bude postaveno v estonské obci Saue. První ze tří fází bude sestávat z 6MW datového centra, které bude stát 30 milionů eur a bude sestávat z třípodlažní budovy obsahující 14 000 metrů čtverečních podlahové plochy při spuštění v roce 2021.

Podle ministra Karua je areál pro Estonsko důležitý. Slouží jako bezpečné místo pro místní začínající podniky i globální giganty, kde se mohou usadit.

„Skutečnost, že v Estonsku bude vybudováno největší datové centrum v pobaltských státech, ukazuje, že investoři věří v estonské IT schopnosti, včetně kybernetické bezpečnosti. Částka investovaná do datového centra je značná, ale potenciální dopad projektu bude mnohem větší – posílí naší pozici v regionu a otevře nové možnosti mezinárodní konkurenci,” řekl Karu.

Zařízení bude mít pravděpodobně modulární prostory se soukromým vybavením pro konkrétní klienty.

“Místo jsme vybrali na hranici obcí Harku a Saue po pečlivém zvážení, na základě bezpečnosti, existujících datových a energetických spojení a dobrých dopravních spojení s přístavem, letištěm a centrem města,” řekl generální ředitel skupiny MCF Kurt Evert.

První budova pojme až 45 000 serverů a pro tuto lokalitu jsou plánovány další dvě budovy podobné velikosti. Areál v Saue bude mít celkem tři datová centra s celkem 135 000 servery.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment