Malá a středně velká datová centra pro veřejnou správu

DATACENTER NETWORK NEWS

conteg logoČím dál více se na naši společnost obracejí města a státní správa s požadavky na optimalizaci stávajících datových center (počítačových místností), nebo na návrh nového datového centra. Proč to dělají? Jednoznačně proto, aby snížili náklady na energetickou spotřebu a dále proto, aby měli svá data v bezpečí.

Conteg umí poradit s mnoha řešeními v počítačové místnosti, kde klade hlavní důraz na bezpečnost IT systémů, spotřebu elektrické energie a kvalitu. Konkrétně se zaměřuje na výrobu rozvaděčů a chladicích jednotek, napájení serverů a podpůrných systémů pro provoz datového centra.

Pro jednoduchou představu změn a nových návrhů v datovém sále vytváříme počítačovou simulaci optimálního rozložení (layout) daného objektu, tak aby byl co nejpříznivější investičně, ale i provozně.

Naši specialisté dokáží specifikovat krizové postupy při vzniku nestandardních situací v provozu datového centra. Cílem je co nejvíce eliminovat poruchy systémů v sále a udržet provoz serverů a přenosu dat nutných pro uživatele sítě.

Conteg umí navrhnout a postavit malá i velká datová centra jako například Technologické centrum Písek, Datové centrum Rondel a mnoho dalších. Conteg zaměstnává v České republice mnoho lidí a je významným hráčem nejenom v Evropě, své produkty dodává do 50 zemí světa. V České republice spolupracuje nejen s universitami, ale například i s CzechInvestem, Ministerstvem průmyslu obchodu a Komerční bankou, se kterými v březnu upořádali konferenci pro investory, majitelé datových center a odborníky z veřejné správy zabývající se výstavbou a energetikou. Ta měla takový ohlas účastníků, že Conteg plánuje uspořádat na další letošní dekádu konferenci o malých a středně velkých datových centrech určenou pro pracovníky státní správy. Pro získání termínu konání konference sledujte stránky.

Česká společnost Conteg vlastní vedle výroby také testovací laboratoř, o jejíž prohlídku je velký zájem nejenom z odborné klientely provozovatelů datových center, proto jsme se rozhodli uspořádat Den otevřených dveří výrobního závodu a testovací laboratoře, kam si Vás dovolujeme pozvat 19.5.2016 kdykoliv mezi 09:00 – 13:00.

Související články

Leave a Comment