Mainova zahájila práce na 30MW datovém centru ve Frankfurtu

Mainona datacenter

Dceřiná společnost Mainova Mainova WebHouse oznámila, že dne 14. října se na místě mezi Gwinnerstrasse a Mergenthaler Strasse uskutečnilo slavnostní zahájení.

Nové zařízení nabídne 10 500 metrů čtverečních prostoru ve dvou budovách a celkové zatížení IT přibližně 30 MW. Kampus má být spuštěn v lednu 2024.

Generální ředitel Mainova Dr. Constantine H. Alsheimer řekl: „Mainova intenzivně řídí energetický přechod a dekarbonizaci. V souladu s naší strategií udržitelnosti budujeme jedno z nejúčinnějších a nejudržitelnějších datových center ve Frankfurtu. Otevíráme nový obchodní model na dynamicky rostoucím trhu a podporujeme město Frankfurt a naše zákazníky při realizaci jejich cílů v oblasti ochrany klimatu.”

Oliver Schiebel, výkonný ředitel Mainova Webhouse, dodal: „Kampus datového centra Mainova WebHouse je zásobován 100 procenty zelené elektřiny. K tomu přispívají i naše vlastní fotovoltaické systémy pro výrobu solární energie na místě. Ozelenění fasády a venkovního prostoru přispívá kromě sofistikovaného vzhledu k izolaci a chlazení.“

Mainova AG je poskytovatel energetických služeb ve Frankfurtu nad Mohanem, který zásobuje elektřinou, plynem, teplem a vodou více než milion lidí. Společnost uvedla, že nové zařízení bude znovu využívat odpadní teplo k napájení dalších budov v oblasti.

Mainova WebHouse GmbH, která byla založena v lednu 2021, je stoprocentní dceřinou společností Mainova, jejímž cílem je „uspokojit vysokou poptávku po bezpečných a efektivních službách datových center v oblasti Frankfurtu-Rhein-Main“.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment