Lenovo představuje nové servery určené pro práci s velkým objemem dat

Serverové platformy ThinkSystem

Společnost Lenovo představila dva nové modely Lenovo ThinkSystem SR635 a SR655, které patří mezi nejsilnější jednosoketové servery v oboru. Jsou poháněny novou generací procesorů AMD EPYC 7002 Series a byly navrženy speciálně pro práci s velkým objemem dat, jako je zpracování záznamů z bezpečnostních kamer, správa softwarově definovaných úložišť nebo správa virtualizovaných prostředí a koncových zařízení. Výsledné řešení v sobě spojuje výkon s efektivitou pro firemní zákazníky, kteří kladou důraz na propustnost a zabezpečení svých dat spolu s možností snadného škálování.

Serverové platformy ThinkSystem SR635 a SR655 pomáhají zákazníkům zvládnout větší objem práce s menším množstvím serverů. Díky vlastnostem, jako je vysoký výkon a efektivita či vynikající energetická účinnost, zároveň mohou přispět i k redukci celkových nákladů na vlastnictví.

Nové servery také zajišťují větší propustnost, nižší latenci a vyšší hustotu jádra spolu s největší kapacitou NVMe disku, která je na trhu jednosoketových serverů dostupná. Mimo to druhá generace systému založeného na procesorech AMD EPYC umožňuje nasazení dalších hyperkonvergovaných řešení pro firemní infrastrukturu.

Podle nové studie společnosti IDC bude v roce 2025 na světě celkem 41,6 miliard propojených zařízení v rámci Internetu věcí (IoT), které budou společně generovat 79,4 zettabajtů dat. Kromě nárůstu IoT zařízení jako takových budou značnou část těchto dat zabírat také záznamy bezpečnostních kamer, které umožní všem složkám veřejného záchranného systému rychle a přesně identifikovat potenciální hrozby a stejně rychle na ně reagovat.

Server Lenovo ThinkSystem SR655 přináší zvýšenou šířku pásma PCIe 4.0 a podporu druhé generace procesorů AMD EPYC, což je kombinace, se kterou získají firemní zákazníci bezproblémový přenos dat z koncového zařízení do centrály a větší kapacitu úložiště, která umožní rychlejší opakované přehrání videa pro další analýzu.

Mimořádně hustá konfigurace NVMe disků v nových serverech Lenovo s procesory AMD dává uživatelům možnost ukládání a přístupu k obrovskému množství dat. S podporou až šesti grafických karet umožňují tyto nové systémy zpracovat a analyzovat videa s vysokým rozlišením mnohem rychleji a efektivněji.

Ve virtualizovaných prostředích musí firmy často volit mezi maximálním výkonem a zabezpečením. Toto dilema řeší propojení technologie Lenovo ThinkShield s procesory AMD EPYC 7002 Series, jež disponují funkcí hardwarově asistovaného zabezpečení šifrování virtuálního stroje (VM) a paměti. Tato kombinace využívá další vrstvu zabezpečení pro virtualizaci, která izoluje a minimalizuje případné hrozby v datovém centru. S až 64 jádry na jednom soklu a zvýšeným výkonem umožňují nová řešení Lenovo svým majitelům vytvořit více virtuálních strojů na jednom serveru, což poskytuje větší výpočetní schopnosti a efektivitu.

Související články

Leave a Comment