Jihokorejská vláda oznámila plány na 1GW DC kampus

Jižní Korea DC

Jihokorejská vláda plánuje na jihozápadě země komplex datových center o výkonu 1 GW.

Divize nového průmyslu a distribuované energie, součást ministerstva obchodu a průmyslu, oznámila, že v oblasti Salaseido v Haenamu v Jeollanam-do bude vybudován rozsáhlý komplex datových center s až 25 datovými centry o výkonu 40 MW.

„Tato oblast je vyhodnocena jako nejlepší umístění pro podniková datová centra pro dosažení 100 procent obnovitelné energie (RE100) s dostatkem obnovitelné energie a relativně rezervním energetickým systémem,“ uvedlo ministerstvo.

Datová centra budou údajně postavena ve fázích do roku 2037. V první fázi bude do roku 2027 postaveno pět budov a 300MW rozvodna. Pak bude postaveno dalších pět datových center a druhá rozvodna, a dalších osm zařízení má být postaveno postavena do roku 2037.

Kampus se bude nacházet v průmyslovém areálu RE100 v okrese Guseong, Haenam-gun, Jeollanam-do na jihozápadě země. Oblast má údajně „hojné“ obnovitelné zdroje energie a volné kapacity.

Vláda tvrdí, že do projektu by mohlo být investováno celkem 10 bilionů wonů (7,5 miliardy dolarů).

Ministr Lee Chang-yang podepsal obchodní dohodu s Jeollanam-do, Haenam-gun, Korea Electric Power Corporation, Jeonnam Development Corporation a sedmi investičními společnostmi na podporu projektu výstavby datového centra.

Těmito sedmi investičními společnostmi jsou Samsung C&T, LG CNS, NH Investment & Securities, Bosung Industry, TGK Co. Ltd., Korea DRD a Deus Systems.

Lee Hohyun, ředitel pro politiku elektrické energie, který se zúčastnil slavnostního podpisu smlouvy, řekl: „Vítáme investici do projektu rozvoje parku datového centra Solaseado. Nebudeme šetřit žádnou politickou podporou, včetně dodávek energie a administrativní podpory.”

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment