Jednosocketové servery pro menší firmy

Lenovo ThinkSystem ST50

Digitální transformací procházejí v současné době nejen velké, ale i středně velké a malé podniky, které vyžadují stejně jako ostatní nejnovější technologie. Při aktualizaci své IT infrastruktury ale čelí menší podniky výzvám navíc. Ty přicházejí nejčastěji v podobě nedostatku prostoru a napjatého rozpočtu.

Zatímco součástí většiny velkých podniků je plně funkční IT oddělení s datovými centry nebo cloudovými službami, mnoho menších firem specializované odborníky postrádá, nebo se jejich IT infrastruktura skládá z několika málo serverů než z datového centra. Stejným problémům čelí společnosti se vzdálenými kancelářemi či pobočkami, které potřebují jednotnou “základnu“. Jednotlivé pobočky sice mohou mít přístup ke vzdálenému IT správci, ale stále jsou v pozici, kdy potřebují produkt, který lze snadno zapojit do infrastruktury a udržovat z místa centrály.

Pro některé z těchto podniků může být řešením cloud, na druhou stranu je ale stále výhodnější vlastnit a spravovat výpočetní zdroje, ať už z hlediska zabezpečení, dostupnosti či snížení provozních nákladů. Ačkoliv je řada podniků klasifikována jako malé s nízkým počtem zaměstnanců, nelze jejich potřeby v tomto případě opomíjet, zvláště z pohledu IT. Vzhledem k jejich růstu potřebují vhodné vybavení, které se může odpovídajícím způsobem škálovat, ale zároveň zůstat v přijatelné cenové relaci.

Situace je velmi podobná i u maloobchodních prodejen, bank a zdravotních center, které nemohou riskovat možný výpadek IT a tím i ztrátu výdělku či záznamů o pacientech, které navíc musí splňovat zákonné požadavky o uchovávání a ochraně dat. Proto Lenovo vychází vstříc potřebám malých společností, kterým nabízí IT řešení stejně jako velkým firmám.

Lenovo je jedním z poskytovatelů systémů, který se drží na prvních příčkách v seznamu TOP500 superpočítačů, zároveň je ale také poskytovatelem řešení data center pro menší společnosti, jež potřebují pouze jeden server na emaily, tisk či ukládání dat.

Pro tyto zákazníky Lenovo dlouhodobě nabízí portfolio jednosocketových serverů se silným výkonem za přijatelnou cenou. Potřeby menších podniků se ale v čase vyvíjí, a proto Lenovo přichází s novou řadou serverů, které jsou ideální právě pro společnosti s větším počtem poboček či vzdálených kanceláří. Nově se segment Lenovo data center rozrostl o Lenovo ThinkSystem ST50, ST250 a SR250, které jsou nyní celosvětově dostupné. Trojice ThinkSystem serverů i nadále poskytuje špičkovou spolehlivost a kvalitu, stejně jako modely z řad větších a výkonnějších Lenovo serverů. Každé z těchto zařízení disponuje nejnovějšími procesory Intel® Xeon® E-2100 a rychlejší 2666 MHZ pamětí.

Servery ThinkSystem ST50, ST250 a SR250 jsou kompaktnější a umožňují snadnější ovládání a instalaci v prostředí s omezeným prostorem. Jednodušší správu zdrojů má pak na starost software Lenovo XClarity, díky snadno použitelnému rozhraní pro rychlé připojení do celé IT infrastruktury. Plusem těchto serverů je nejen jejich schopnost řešit vícero úkonů najednou, ale i jejich cenová dostupnost. Jednosocketové servery jsou flexibilním řešením a dokážou držet krok s danou společností.

Související články

Leave a Comment