HPE postaví superpočítač Eagle pro americkou národní laboratoř pro obnovitelné zdroje energie (NREL)

Peregrine

Společnost Hewlett Packard Enterprise vytvoří nový superpočítač pro národní laboratoř obnovitelných zdrojů energie (NREL) ministerstva energetiky USA. Osm petaflop systém má být nainstalován v datovém centru Energy System Integration Facility.

Systém bude chlazen vodou, údajně schopný zachytit 97 procent odpadního tepla ze serverů, které bude použito v okolních kancelářských prostorech a laboratořích. Instalovaný v létě s plány na uvedení na trh v lednu 2019, pravděpodobně nahradí stávající superpočítač Petaflop Peregrine s kapacitou 2,26, který byl v roce 2013 instalován v datovém centru ESIS (Energy System Integration Facility).

Systém Eagle bude využíván pro včasný výzkum a vývoj v oblasti energetických technologií v oblastech, jako je doprava, větrná energie a vědy o datech. Bude to nejsilnější systém na světě, který se bude zabývat technologií obnovitelných zdrojů energie a energetické účinnosti.

Systém HPE SGI 8600 obsahuje 2 114 uzlů Intel Skylake se dvěma zásuvkami (1728 s 96 GB paměti, 288 s 192 GB, 48 s 768 GB a 50 s 768 GB vedle dvou grafických procesorů NVIDIA Tesla V100), celkem 76 104 jader a 296 terabajtů paměti. Je propojena Mellanox EDR InfiniBand a nabízí 14 petabytů vysokorychlostního úložiště.

HPE, NREL a Daimler se rovněž zabývají technologií palivových článků. Projekt představuje prototyp palivové buňky Daimler, která pracuje s vodíkem a je instalována ve stejném datovém centru ESIF.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment