Hiro vyvíjí odolná Edge mikro datová centra 

Hiro Edge micro data center boxes

Nizozemská technologická firma Hiro vytvořila odolný Edge box, který lze škálovat od 1,5 kW do 500 kW a lze jej instalovat uvnitř i venku.

Edge Micro Data Center (EMDC), vytvořené s pomocí PCB Design of Hungary, může zahrnovat CPU, GPU, FPGA a média NVMe a vyžaduje minimální údržbu a žádnou chladicí energii.

Boxy jsou zaměřeny na nemocnice, kde jsou třeba Big Data a AI, a data se musí přesouvat a manipulovat s nimi, aniž by bylo nutné opustit nemocniční prostředí, stejně jako další nastavení. Hiro doufá, že v nemocnicích takové boxy dokážou zpracovat velké soubory dat a používat AI k detekci a léčbě kardiovaskulárních onemocnění, rakoviny, nádorů a dalších komplexních poruch.

Pro snížení výkonových ztrát používají boxy rozvod 48V DC místo 12V DC. Napětí je v případě potřeby převedeno z 48V na 12V pomocí napájecích modulů od Vicor.

Hiro také pracuje na projektu EU BRAINE v hodnotě 16 milionů EUR (Big data pRocessing and Artificial Intelligence at the Network Edge), který bude mít čtyři testovací místa po celé Evropě, v Nizozemsku, Itálii a Maďarsku pro asistovaný život, chytré město, robotiku, Průmysl 4.0 a dodavatelský řetězec 4.0.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment