Gigabyte odštěpí serverovou obchodní jednotku a přejmenuje ji na „Giga Computing“

Giga Computing GIGABYTE

Tchajwanský výrobce originálního vybavení Gigabyte odštěpil svou serverovou divizi a vytvořil plně vlastněnou pobočku „Giga Computing“ zaměřenou na datová centra.

Podle tiskové zprávy tento krok „využije značku Gigabyte k podpoře obchodního růstu a inovací serverů“. Giga Computing se zaměří na vývoj a prodej serverů a serverových základních desek, zatímco Gigabyte se zaměří na spotřební elektroniku, jako jsou GPU, notebooky, stolní počítače a další PC komponenty.

Dceřiná společnost má odhadovanou hodnotu 833 600 000 NT$ (27,2 milionů $). V rámci tohoto přesunu získá Gigabyte 83 360 000 kmenových akcií Giga Computing za 10 NT$ za akcii.

Podle tiskové zprávy by rozdělení nemělo mít dopad na zákazníky a ti mohou očekávat, že bude fungovat jako obvykle bez „dopadu na denní a finanční operace mateřské společnosti“.

„Gigabyte prochází transformací, aby zvýšil výkon a vrátil našim akcionářům velkou hodnotu. Je to jen další rozšíření našeho dlouhodobého plánu, který našim podnikovým řešením umožní lépe reagovat na tržní síly a lépe přizpůsobovat produkty různým trhům,“ řekl Daniel Hou, generální ředitel Giga Computing.

„Přestože vystupujeme pod jiným jménem, budeme pokračovat v činnosti jako vždy a naši zákazníci budou pokračovat ve všech stejných vztazích a budou mít vysoká očekávání od naší dobře zavedené serverové obchodní jednotky, která nabízí rozmanité portfolio produktů. Věříme, že naše oznámení dokazuje náš závazek vytvářet dlouhodobou hodnotu pro naše zákazníky, zaměstnance a akcionáře.”

Gigabyte tvrdí, že rozdělení umožní společnostem „přidělovat kapitál a zdroje s větší efektivitou a agilitou se zaměřením na klíčové kompetence, rozvíjející se trhy a příležitosti vysokého růstu“. Společnost tento krok popisuje jako „prostou reorganizaci skupiny“ a neuvádí aktuální záměry prodat dceřinou společnost.

Ve výroční zprávě o výdělcích za rok 2021 Gigabyte uvedl příjmy ve výši ~4 miliardy dolarů, avšak pouze ~25 procent z toho pochází ze serverového podnikání společnosti. Ve srovnání s analýzou tržního podílu serverů IDC z roku 2022 to dává Giga Computing přibližně třetinu velikosti serverového podnikání společnosti Supermicro (2,5 miliardy dolarů).

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment