Fidži zkoumá plány na druhý podmořský kabel

Fidži v současné době jedná o vývoji druhého podmořského kabelu, uvedl tamní ministr komunikací Manoa Kamikamica.

Země jižního Pacifiku je v současné době propojena kabelem Southern Cross NEXT mezi USA a Austrálií, který vede ze Sydney do Aucklandu a Los Angeles. Kabel, který byl uveden do provozu v loňském roce, nabízí kapacitu 72 Tbps přes čtyři páry vláken.

Kamikaca řekl, že fidžijská koaliční vláda uznává, že rozvoj odolné infrastruktury je „kritický pro pokrok v rozvoji“.

„Vláda proto upřednostňuje diskuse o vybudování druhé stanice podmořských kabelů na Fidži, která má za cíl poskytnout rozmanitost a další vrstvu redundance pro ICT podniky, aby byly odolné vůči riziku katastrof.“

Outsourcing Fiji, organizace snažící se podpořit investice v zemi, také požaduje druhou investici do podmořských kabelů.

Generální ředitel Sagufta Janif řekl: „Potřebujeme mít druhou kabelovou přistávací stanici, právě teď jsme připojeni ke kabelu Southern Cross a pokud se stane něco jako to, co se stalo na Tonze, celé odvětví bude narušeno.“

Podmořský kabel spojující Tongu byl poškozen během velké erupce podmořské sopky v lednu 2022. Trvalo 18 měsíců, než byl kabel plně obnoven – s částí, která se vrátila do provozu teprve minulý měsíc.

Fidžijská vláda v dubnu 2023 oznámila, že spolupracuje s telekomunikačními společnostmi na zavedení 5G na ostrově, kde v současnosti žádná 5G síť není. Přesný časový rámec projektu nebyl sdílen.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment