DC7: Nejmodernější datové centrum

DC7 T-Mobile

DC7 je v pořadí již desáté datové centrum společnosti T-Mobile v České a Slovenské republice, které splňuje požadavky i těch nejnáročnějších klientů. Výstavba první etapy byla ukončena a centrum už se může pochlubit prvními zákazníky.

Moderní datové centrum se špičkovými technologiemi
DC7 postupně vyrůstá na území Prahy 10 a celkově bude rozděleno do 3 zón: administrativní, technologické a IT zákaznických sálů. V první etapě jsou k dispozici čtyři oddělené technologické místnosti s podlahovou plochou 1 400 m2, která se do budoucna ještě zdvojnásobí na celkovou plochu 2800 m2 a osm sálů. Zdvojené podlahy s výškou 100 cm unesou zatížení až 2 000 kg/m2 a světlá výška jednotlivých sálů je 380 cm.

Není žádnou novinkou, že DC7 bude v souladu s náročnými mezinárodními standardy. Tyto se týkají celkové dostupnosti i prostředí na sálech, jejichž mikroklima splňuje standardy ASHRAE a přitom hustota příkonu stojanů může dosahovat až 30 kW!

Nové datové centrum se může pochlubit projektovanou energetickou efektivitou PUE 1.3. Co si pod tím představit? DC7 dokáže poskytnout nejvyšší možný výkon na rack při zachování velmi vysoké efektivity, tedy za nižších celkových nákladů. Dalším důležitým prvkem každého datového centra je bezpečnost. DC7 je rozděleno na několik bezpečnostních zón s kontrolovaným pohybem osob, ale i materiálu. Klienti se mohou spolehnout na lokální a vzdálený monitoring s režimem 24/7 a na vstup dohlíží systém elektronické kontroly s využitím biometrických prvků. Nejnovější datové centrum má certifikaci ANSI/TIA-942-A na úrovni RATING 3 a splňuje ISO 27001:2013.

První spokojení zákazníci
V DC7 se mohou zákazníci spolehnout na řešení na míru přímo podle jejich potřeb. Vybrat si mohou z pronájmu místností, klecových systémů, racků nebo jejich součástí, které splní jakékoliv housingové potřeby. Spolehnout se mohou také na doplňkové služby, jako je hosting, stěhování, montáž, konektivita, záloha, kancelářské prostory a vzdálená podpora (tzv. remote hands) prostřednictvím našich šikovných techniků.

Jedním z prvních zákazníků, kteří již využívají služeb tohoto datového centra, je Raiffeisenbank.

Zdroj: www.t-mobile.cz

Související články

Leave a Comment