Čína urychlí výstavbu datových center pro 5G

datacenter storage DCNN

Čína zahajuje program na podporu budování infrastruktury včetně 5G sítí a datových center. Stranické noviny slibují novou infrastrukturu pro obnovení práce po pandemii Covid-19.

5G bude hrát velkou roli při pokračování v kontrole epidemie a podpoře obnovení práce. Státní výbor tak rozhodl podle zprávy v deníku People’s Daily, oficiálních novinách Čínské komunistické strany. V Šanghaji vybírají úřady ze žádostí na stavbu nových datových center v roce 2020.

5G bude podporovat ekonomickou aktivitu a napomáhat při epidemiologické kontrole, uvedl Chen Zhaoxiong, náměstek ministra průmyslu a informačních technologií. Kromě datových center a sítí zahrnuje plán infrastrukturu elektrické sítě, systémy hromadné dopravy a železnice, dobíjecí stanice vozidel a projekty internetu věcí.

Provincie Henan plánuje mít v roce 2020 pokrytí 5G ve velkých městských oblastech, zatímco obec Chongqing a provincie Guangdong slíbily více infrastruktury. China Mobile slíbil v roce 2020 300000 5G základních stanic; China Telecom a China Unicom spolupracují na dalších 100000 základních stanicích 5G ve 47 městech. V celé zemi v první polovině letošního roku dosáhly dlouhodobé investice 1,2 bilionu juanů (169 miliard USD) – podle Čínské akademie informačních a komunikačních technologií.

Navzdory tomuto optimismu stále existují otázky týkající se úrovně poptávky zákazníků po 5G a toho, zda bude poptávka po prostoru v datových centrech dostatečně pevná na to, aby došlo k výraznému nárůstu po potlačení viru.

Šanghajská městská ekonomická informační komise předložila dokument na vybudování nových datových center. Podle dokumentu během roku 2020 je toto množství omezeno na 30000 stojanů, což představuje spotřebu energie odpovídající 250000 tunám standardního uhlí. Při zhruba 2 460 kWh na tunu uhlí to představuje asi 70 MW kapacity datových center (za předpokladu, že zařízení jsou provozována neustále).

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment