CBRE: Trh datových center v USA poroste v roce 2021 o 13,8%

CBRE datacenter

S více než 373 MW nové kapacity datových center ve výstavbě CBRE předpovídá, že celkově datová centra porostou v roce 2021 o 13,8 procenta. Většina tohoto růstu bude v severní Virginii.

Prognóza CBRE vychází z jejího tržního výhledu do roku 2021, který pokrývá trh nemovitostí a všechny potenciální dopady, jako jsou americké volby, zelená energie a Covid-19.

Dokument říká: „Velkoobchodní trh datových center v USA nadále těží z rozhodující role, kterou datová centra hrají při podpoře obchodních operací. Pokračující přijímání hybridních informačních technologií (IT) a cloudových služeb, růst technologií umělé inteligence (AI) a schopnost podporovat rozptýlenou pracovní sílu povedou k růstu odvětví v příštích několika letech. “

Podle CBRE největší růst v USA směřoval převážně na trhy severní Virginie (největší) Dallas / Ft Worth, Chicago, Silicon Valley, Phoenix, New York a Atlanta. CBRE však očekává, že se trh datových center začne vyrovnávat v roce 2021. Dallas již začíná vidět, jak skutečné problémy poptávky převyšují nabídku.

Severní Virginie, která má kapacitu 1,3 GW, tvoří nejrušnější vývojový trh, protože hyperscaleři jako Google, Microsoft a AWS zvyšují kapacitu – využívají jak velkoobchodní zázemí, tak budování vlastních datových center s nadměrným rozsahem. Příští rok bude Severní Virginie fakturováno za výstavbu 239 MW, dalším umístěním je Atlanta s plánovanými 28,5 MW.

Jak stále více společností začíná přijímat cloudový nebo hybridní cloudový přístup, růstový potenciál pro menší poskytovatele vypadá, že trpí. Podle CBRE jsou zařízení s „potenciálem pro škálovatelnost, vysokou konektivitu a blízkost cloudu“ lépe umístěna, „než starší, menší aktiva s menší schopností podporovat vývoj technologie datových center.“

Zdá se však, že trh s datovými centry je pro investory lákavý, protože se zvyšuje zájem. CBRE uvádí, že REIT s držbami v datových centrech zažívá meziročně přibližně 28 procentní růst tržeb.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment