Aruba stanovila spuštění zpožděného datového centra v Římě na rok 2023

Aruba datacenter

Italský poskytovatel cloudu a hostingu Aruba oznámil nové datum dokončení svého zpožděného datového centra v Římě.

Společnost oznámila, že její Hyper Cloud Data Center (IT4), které se v současnosti staví v Římě, bude dokončeno v prvním čtvrtletí roku 2023. Kampus má být největším datovým centrem v hlavním městě Itálie.

Areál, který se nachází v plně vlastněném areálu o rozloze 74 000 m2 v Tecnopolo Tiburtino (východní Řím), se bude skládat z pěti nezávislých 6MW datových center, celkem 30 MW s redundancí 2N při plné výstavbě.

Areál bude využívat energii vyrobenou ze 100 procent z obnovitelných zdrojů, certifikovanou na evropské úrovni prostřednictvím záruky původu (GO Certification) a vlastní produkci na místě díky přítomnosti fotovoltaických systémů a využití volného chlazení.

„Využití nejnovějších technologií pro zlepšení udržitelnosti je prioritou pro celé odvětví datových center. Práce na našem novém centru v Římě pomáhá tuto prioritu usměrňovat a dále nás upevňuje jako jednoho z předních evropských poskytovatelů podnikových IT služeb. jako provozovatele nejmodernější a k životnímu prostředí nejšetrnější sítě datových center v Itálii,“ řekl Alessandro Bruschini, vedoucí infrastruktury v Arubě.

Zařízení bylo poprvé oznámeno v polovině roku 2018 a mělo být dokončeno na jaře 2020 a původně bylo plánováno jako potenciálně dosahující až 66 MW. V době původního oznámení Aruba uvedla, že projekt bude vyžadovat investici ve výši přibližně 300 milionů EUR v průběhu pěti let.

Společnost Aruba byla založena v roce 1994 a provozuje tři datová centra v Itálii z celkových čtyř; jedno v Miláně/Bergamu, dvě v Arezzu a jedno v Ktiši v České republice.

Burzovní společnost Euronext nedávno migrovala z britského datového centra mimo Londýn do zařízení Aruba, přičemž jako jeden z důvodů tohoto kroku uvedla regulační nejistotu ohledně Brexitu.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment