AMD uvádí na trh nové GPU Radeon Instinct pro datová centra

Radeon Instinct™ MI60 compute card

Společnost AMD představila dvě GPU navržené speciálně pro datová centra a cloud computing, které nabízejí mnohem rychlejší výkon s plovoucí desetinnou čárkou a vyšší účinnost než křemík předchozí generace. MI50 a MI60 jsou tady – poslední je jediná hardwarově virtualizovaná GPU.

Nové karty nabízejí smíšené přesné funkce, které jsou jen nepatrně rychlejší než loňský model MI25. Velký skok pochází z výkonu s dvojitou přesností s pohyblivou čárkou, přičemž MI50 a MI60 přinášejí až 6.7 TFLOPS a 7.4 TFLOPS, což je téměř desetinásobný nárůst z 768 GFLOPS (0.7 TFLOPS) na MI25. AMD říká, že to dělá MI60 nejrychlejším dvojitým přesným PCIe akcelerátorem na světě.

Rychle a rychleji
Pod kapotou se využívá technologie 7nm, čímž se dosáhne vyššího počtu tranzistorů 13,2 miliardy, což znamená, že přístroj MI60 má menší rozměry než zařízení MI25 – při zachování stejné obálky s výkonem 300 wattů. Paměť HBM2 ECC slouží jako ochrana před chybami paměti a poskytuje šířku pásma až 1TB za sekundu.

Šířka pásma rozhraní byla také zdokonalena, s podporou dalšího genu PCIe 4.0. Mezitím začlenění dvou linků Infinity Fabric na GPU umožňuje komunikaci GPU-GPU s kapacitou 100 GB / sec na jeden odkaz. Až čtyři zařízení mohou být zařazena do “úlu”, s maximálně dvěma úly na server, což činí celkem osm GPU.

Otevřená platforma
Na pódiu na akci Next Horizon, David Wang, SVP of engineering v Radeon Technologies Group, uvedl, že model MI60 byl navržen a optimalizován pro datová centra a cloud, což je jediná hardwarově virtualizovaná GPU. Zabezpečení hardwaru umožňují sdílení zařízení mezi různými uživateli bez rušení, dodal.

Díky tomu je MI60 ideální pro aplikace ve virtuální desktopové infrastruktuře (VDI), Desktop-as-a-Service (DaaS) a cloud prostředí. Tato schopnost je posílena otevřenou softwarovou platformou ROCm, která umožňuje zákazníkům nasadit vysoce výkonné, energeticky účinné heterogenní výpočetní systémy.

AMD také oznámila novou verzi ROCm, přidáním podpory pro 64bitové operační systémy Linux, jako jsou RHEL a Ubuntu, a nejnovější verze populárních hlubokých učebních rámců, jako jsou TensorFlow 1.11 a Pytorch (Caffe2).

MI50 je dodáván s pamětí 16 GB paměti ECM NBM2 a začne se dodávat v prvním kvartále 2019; MI60 je dodáván s 32 GB pamětí ECM NBM2 a očekává se, že bude dodáván do prosince.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment