AirTrunk vybuduje 150MW kampus v Johoru v Malajsii

AirTrunk Johor Malaysia

Společnost AirTrunk oznámila plány na expanzi do Malajsie. Společnost tento týden uvedla, že buduje datové centrum v oblasti Johor Bahru na jihu země a poblíž Singapuru. Zařízení, známé jako JHB1, je prvním v Malajsii.

JHB1 nabídne na 10 hektarech 21 900 m2 prostoru ve 20 datových sálech a více než 150 MW kapacity, spolu s 370 m2 kancelářské a 4 000 m2 skladovací plochy. Počáteční fáze JHB1 poskytne kapacitu 50 MW, přičemž stavba bude zahájena brzy a dokončena by měla být v roce 2024.

AirTrunk uvedla, že zařízení bude ukotveno „jednou z největších světových technologických společností“ a bude využíváno jako hlavní zóna dostupnosti cloudu.

Zakladatel a výkonný ředitel AirTrunk, Robin Khuda, řekl: „Je to vzrušující doba pro naše podnikání, protože oznamujeme nové datové centrum v nové zemi s velkým hlavním nájemcem. AirTrunk pokračuje ve vývoji kritické digitální infrastruktury na podporu zrychlující se digitalizace v regionu.”

JHB1 bude financován v rámci úvěrového rámce AirTrunk spojeného s udržitelností a společnost uvedla, že místo bude zahrnovat řadu „udržitelných inovací“ včetně řešení chlazení využívajícího kombinaci nepřímého odpařovacího chlazení (IEC) a technologie chlazení kapalinou přímo na čip.

Datové centrum bude mít střechu připravenou na solární energii, vybavenou pro přidání 5 MW solárních panelů. Společnost cílí na PUE 1,15.

Technologický ředitel AirTrunk, Damien Spillane, dodal: „Díky svým flexibilním návrhům a inovacím, které podporují energetickou a vodní účinnost v tropickém podnebí, bude JHB1 nejudržitelnějším datovým centrem v Malajsii. V souladu s naším Net Zero cílem do roku 2030 pracujeme s našimi zákazníky na získávání obnovitelné energie, aby odpovídala spotřebě elektřiny v datovém centru.“

AirTrunk podporovaný Macquarie Group v současnosti provozuje nebo rozvíjí devět datových center v celé Asii a Tichomoří, se třemi zařízeními v Sydney a jedním v australském Melbourne. Dvě zařízení má v Tokiu a po jednom v Singapuru a Hongkongu.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment