Událo se v datacentrech: přehled uplynulého týdne

datacentra

Čerstvě uplynulý týdne byl na události poměrně bohatý, pojďme se podívat, co všechno upoutalo naši pozornost.

Kdo si v minulém roce pronajal v datových centrech největší prostor

Největší kontrakty na pronájem prostoru v datových centrech loni podepsaly tyto společnosti:

Facebook, Microsoft, Apple, Google a Uber. Vyplývá to z posledního reportu North American Data Centers. Celkově se ale dá říci, že trh začíná být pomalu ale jistě nasycený a jeho růst v tomto segmentu citelně zpomaluje.

Google pokládá tři nové podmořské kabely

Společnost Google posiluje svoji páteřní konektivitu. Mezi svými cloudovými datacentry proto postupně buduje vlastní datové okruhy. Nás zaujalo na letošek plánované položení tří podmořských kabelů – mezi USA a Chile (kabel Currie), USA a Evropou a Hong Kongem a Guamem. Zatímco první kabel financuje čistě Google, zbylé dva jsou partnerskými projekty. Kabel mezi USA a Evropou je na půl financován Facebookem.

Vertiv kupuje dodavetele tepelného managementu Energy Lab

Vertiv (dříve Emerson Network Power), současná jednička na trhu dodavatelů kritické infrastruktury, má za sebou první větší akvizici. Koupila společnost Energy Labs, která sídlí v San Diegu a specializuje se na řešení pro odvod tepla z datových center. Vertiv si od akvizice slibuje posílení svého portofolia pro freecoolingová řešení (volné chlazení využívající tepelných rozdílů vůči venkovní teplotě) v datových centrech na letištích, nemocnicích, univerzitách a kritických průmyslových datacentrech.

KW

Související články

Leave a Comment