Tennessee Valley Authority vybuduje pro Facebook 377MW solární řešení

Facebook solar datacenter

Tennessee Valley Authority bude pracovat se dvěma vývojáři na vybudování solárních zařízení schopných vyrobit 377MW pro napájení budoucího datového centra Facebooku v Huntsville v Alabamě.

Jeden bude v Colbert County, Alabama, instalace 227MW společností First Solar. Druhý bude v Lincoln County, Tennessee, projekt NextEra Energy Resources se 150MW.

Oba budou největší solární instalace v jejich stavu.

“Jsme odhodláni podporovat naše operace se 100 procenty obnovitelné energie a podíváme se na partnerství s organizacemi, jako je TVA, kteří nabízejí řešení, která pomohou splnit tento cíl,” řekl Bryce Dalley, energetický manažer společnosti Facebook.

“TVA byla skvělým a citlivým partnerem a těšíme se na to, že jsme součástí komunity v Huntsville.”

Facebook oznámil své plány pro Huntsville v červnu – 970 000 čtverečních stop (90 116 tisíc metrů čtverečních), 750 milionů dolarů, datové centrum, které by mělo být uvedeno do provozu v roce 2020.

“Toto oznámení demonstruje závazek společnosti TVA investovat do obnovitelných zdrojů energie, které přitahují vysoce placená zaměstnání, z kterých má prospěch komunita,” řekl Doug Perry, viceprezident TVA pro komerční energetická řešení.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment