SES poskytuje satelitní konektivitu pro modulární datové centrum AWS

AWS-SES

Satelitní společnost SES spustila službu satelitního připojení pro zákazníky ministerstva obrany (DoD) využívající novou nabídku modulárních datových center Amazon Web Services (AWS).

SES Space & Defense, 100% dceřiná společnost SES, oznámila dostupnost satelitního síťového připojení pro modulární datové centrum AWS.

Americké ministerstvo obrany v loňském roce udělilo smlouvu na 9 miliard dolarů Joint Warfighting Cloud Capability (JWCC) společnostem AWS, Microsoft Azure, Google a Oracle poté, co byla její předchůdkyně JEDI opuštěna tváří v tvář mnoha soudním sporům a právním výzvám.

Začátkem tohoto roku společnost AWS oznámila nabídku modulárního datového centra pro zákazníky amerického ministerstva obrany na základě smlouvy JWWC.

Samostatný modul je dodáván v odolném obalu navrženém pro odpojená, narušená, přerušovaná nebo omezená (DDIL) prostředí.

Systém obsahuje vnitřní síť, chlazení a distribuční zařízení. Lze jej škálovat nasazením více modulárních jednotek datového centra.

Nyní pomocí nabídky SES Cloud Direct může SES Space & Defense propojit modulární datové centrum AWS nasazené v terénu a regiony AWS. Pokud moduly využívají pozemní připojení, mohou zákazníci využít satelitní připojení k zajištění redundance sítě.

Služba poskytuje jednosměrnou konektivitu ze zákaznického modulu do regionů AWS prostřednictvím satelitů SES Medium Earth Orbit (MEO) a Geostationary Orbit (GEO), včetně nového satelitního systému O3b mPOWER, který bude uveden do provozu koncem tohoto roku.

Prezident a generální ředitel SES Space & Defense David Fields řekl: „Naše víceoběžná, vícepásmová satelitní síť poskytuje přímou konektivitu s nízkou latencí do oblastí AWS, což umožňuje úspěch misí na taktické hranici. Na bitevním poli s podporou sítě je schopnost rychle a bezpečně rozšířit cloud a edge computing do taktického ekosystému v reálném čase pro naše válečné stíhačky v boji zásadní.”

AWS již dříve uvedla, že jakmile bude jeho modulární datové centrum nasazeno, musí být připojeno k napájení a síti, pokud používáte AWS Outposts. Pokud by byla síť nedostupná, moduly osazené zařízeními Snow Family by zákazníkům umožnily spouštět pracovní zátěž pomocí omezené podmnožiny služeb AWS.

AWS nyní uvedla na trh nové odolné zařízení Edge, známé jako SnowBlade, které je k dispozici pouze zákazníkům DoD na základě smlouvy JWCC.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment